Вплив клімату на обробіток ранньої картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

get imgВ основних країнах-виробниках ранньої картоплі, наприклад в південній Італії, і особливо в Сицилії, Іспанії, Марокко, Алжирі і на Кіпрі, кліматичні умови дозволяють відповідно до потреб ринку садити ранню картоплю вже в грудні-лютому і без особливих труднощів прибирати її з лютого по червень. У кліматичних умовах нашої країни таке раннє вирощування картоплі неможливо, так як грунти залишаються замерзлими до березня і не піддаються своєчасної обробці. Пізні заморозки в квітні і травні викликають пошкодження ранньої картоплі, що призводить до затримки її росту і пізнього формування врожаю.

Починаючи з 1955 року посівні площі по ранній картоплі збільшилися в Україні в 2.8 рази, а її частка в загальному обробітку культури, яка складала в 1955 році 4.9%, зросла на сьогоднішній день на 20%. І все ж з об'єктивних причин повного самозабезпечення ранньою картоплею до червня домогтися, ще не вдалося. У відповідно до кліматичних умов сільськогосподарські підприємства нашої країни можуть повністю забезпечити населення країни ранньою картоплею, як правило, тільки з першої декади липня і пізніше. Потреба в картоплі майже до кінця липня має задовольнятися за рахунок врожаю попереднього року, і, для того щоб рання картопля надійшла у продаж вже в червні, доводиться її імпортувати.

При інтенсивному вирощуванні ранньої картоплі на садових ділянках самозабезпечення продукцією можливо вже в червні, оскільки в результаті правильної підготовки насіннєвого матеріалу, своєчасною і ретельної посадки картоплі та індивідуального догляду за ранньою картоплею, особливо з точки зору захисту від заморозків, дозрівання, а отже, і прибирання картоплі в порівнянні з польовими умовами вдається прискорити на десять - двадцять днів.

У будь-якому випадку, щоб отримати якісний і великий урожай ранньої картоплі, необхідний якісний насіннєвий матеріал. Якщо необхідно купити насіннєву картоплю, ранніх сортів, то придбати її рекомендується у компанії IPM Potato. На сьогоднішній день в наявності є більше десяти сортів елітної насіннєвої картоплі, яка відрізняється високим рівнем урожайності, високим рівнем стійкості до хвороб, шкідників, а також механічних пошкоджень. Детальніше дізнатися про наші сорти картоплі, вартість і способи доставки, можна передзвонивши на один із вказаних номерів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.