Ключові агротехнічні правила вирощування картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

923b371b60cbf171027469f2c12d740a XLІснує думка, ніби сучасні засоби захисту, якими обробляється насіннєва картопля при посадці (Престиж, Селест Топ і так далі), припустимі лише на присадибних ділянках. Але це не так, сучасні картоплесаджалки, можна обладнати пристроєм для протруювання при посадці картоплі. Посадкового матеріалу йде 55-60 тис. / Га (2.5-3т). Міжряддя - 65-70 см, причому висаджувати можна як в нарізані гребені, так і без гребенів на глибину 8-10 сантиметрів. Стрічки крапельного зрошення при цьому доведеться укладати окремо, розмотуючи з бобіни їдучого трактора. У разі появи хвороби фітофторозу, доведеться провести обприскування фунгіцидами проти нього.

На сучасному ринку агротехніки існує безліч різних комбайнів. Мабуть, найдавнішим з них, є вітчизняний комбайн «КСТ-1-4». У ньому, як відомо, частоту лемешів і швидкість елеваторів змінюють перевстановленням шестерень - 16-зубчастий - для легких грунтів, 18-зубчастий - для середніх за механічним складом і 20 - зубчастий - на важких. В нинішніх вітчизняних і закордонних моделях комбайна це робиться набагато простіше, а травмованих бульб менше. Тому, при посадці рекомендується використовувати сучасну техніку, щоб не травмувати бульби картоплі. Особливо цікаві комбайни, що дозволяють проводити прибирання бульб картоплі без попереднього зрізу баділля.

5 1Зібрані бульби везуть на сортувальні лінії, висушують і закладають на зберігання картоплі. У вітчизняних умовах частина з них можна використовувати, як насіннєвий матеріал на наступний рік. Слід зазначити, що насіннєва картопля в Україні, дуже різноманітна, так як є вітчизняні і іноземні сорти картоплі. Перед тим, як використовувати насіннєву картоплю для посадки, її необхідно потримати на сонці до позеленіння.

Настійно не рекомендується використовувати такий матеріал більше двох разів, тобто посадковий матеріал з такої картоплі ще один і все. Після цього, потрібно купити насіннєву картоплю нову. Купувати насіннєву картоплю, рекомендується у компанії IPM Potato, так як наша компанія входить в п'ятірку лідерів виробників насіннєвого матеріалу. На даний момент в Україні є можливість придбати більше десяти елітних сортів картоплі з Голландії. Детальніше дізнатися про сорти картоплі, способи оплати та доставки, можна передзвонивши на один із вказаних номерів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.