Загальні відомості про хвороби картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

09 09 9654819Як правило, хвороби картоплі поділяють на дві категорії, а саме: неінфекційні; інфекційні. Інфекційні хвороби картоплі провокуються різноманітними організмами у вигляді грибків, оомицетов, вірусами, бактеріями, нематодами і так далі. Відмінною особливістю таких хвороб є те, що вони можуть передаватися від однієї рослини до іншої. Найбільш поширеними хворобами картоплі, які заважають фермера отримати хороший урожай, є: нарости, деформація, мумі-фикация, пятності, нальоти, в'янення, деформація. Всі перераховані хвороби картоплі можуть істотно збільшити недобір врожаю. Тому, що б вирощувати великий і якісний урожай картоплі, необхідно вміти розпізнавати такі хвороби і знати, як з ними боротися.

Хвороба картоплі у вигляді в'янення, характеризується тим, що вона переймається, як в стебла рослини, так і в листя. Ключовою причиною цієї хвороби є нестача вологи рослині, в свою чергу, це призводить до істотного зниження тургон тиску. Як правило, захворювання картоплі, виникає через закупорку судин рослини, міцелієм гриба і бактеріями.

Некротична плямистість, проявляється у вигляді відмирання окремих ділянок тканини рослини сорту картоплі, а також зміною їх забарвлення. Провокується і викликається хвороба картоплі вірусами, бактеріями, грибами. Як правило, на плямах грибного походження, відзначається спороношение гриба.

Гнилі картоплі, являє собою розм'якшення тканин і перетворення в рідку масу з явно неприємним запахом або кашкоподібного масу, яка також неприємно пахне. Гнилі викликаються бактеріями і грибами. Найчастіше схильні до цієї хвороби картоплі бульби і стебла рослини, так як це найбільш багаті на поживні речовини і вологу органи рослини. Розрізняють декілька видів гнилі, а саме: суха гниль картоплі; мокра гниль картоплі. Крім того, розрізняються гнилі за кольорами: чорна; бура; рожева; біла.

синеглазкаГрибні нальоти і муміфікація бульб також є поширеними видами хвороби картоплі. Грибні нальоти є розвитком міцелію і різноманітних спороношень на поверхню уражених ділянок рослини. А, муміфікація бульб проявляється в тому, що бульба картоплі сильно і густо пронизується міцелієм гриба, а потім висихає.

Деформація картоплі може проявляється, як на бульбах, так і на стеблах і листках рослини. Деформація відбувається під негативним впливом вірусів, віроідов, грибів, а також бактерій. До числа ознак деформації ставитися: веретеновидную бульб; скручування листя; ниткоподібні паростків; зморшкуватість; кучерявість. Якщо колір окремих листя картоплі чи інших органів змінюється, то швидше за все це пов'язано з вірусними хворобами. Найбільш поширеними вірусними хворобами картоплі є мозаїчність листя, хлороз, ряболисті, пожовтіння.

Як вже говорилося, розрізняють і неінфекційні хвороби картоплі. Вони спостерігаються в тих випадках, коли порушуються оптимальні умови для росту і розвитку рослини. Тобто за відсутності необхідних умов. На відміну від інфекційних захворювань, хвороби картоплі даної категорії не переходять від рослини до рослини. Як правило, проявляються вони в разі, якщо картоплі недостатньо вологи, надлишку вологи, при пошкодженнях, при нестачі або надлишку сонця, озону, занадто гарячих або холодних температур, неправильної обробки отрутохімікатами і так далі. Неінфекційні хвороби сприяють істотному зниженню врожайності, втрати товарного вигляду картоплі, збільшення ймовірності ураження картоплі бактеріями, шкідниками, вірусами і грибами. Щоб не допустити втрати врожаю, а також боротися з хворобами, слід здійснювати ряд заходів по догляду за картоплею, а також купити насіннєву картоплю у компанії IPM Potato. Дізнатися про наших сортах картоплі, а також про те, як замовити насіннєву картоплю, як здійснюється доставка, можна передзвонивши на один з номерів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.