Цікаві факти про фізіологію картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

3dbc258c c79e 4dc9 8409 b128fae109aa shutterstock 32185693 aardappelveld akker aardappelplant akkerbouw LR 490x330Дозріла бульба спочатку впадає в стан спокою і не може прорости навіть в максимально сприятливих умовах. Це придушення проростання тісно пов'язане з наявністю в шкірці бульби інгібіторів проростання, кількість яких починаючи з часу збирання поступово знижується. Одночасно зростає концентрація ростових речовин, спочатку присутніх тільки і невеликій кількості, а також вміст розчинних запасних речовин. Відповідно постійно посилюється готовність бульби до проростання. Тривалість періоду спокою - сортоспецифічна ознака. Як правило, у пізньостиглих сортів картоплі він триваліший, ніж у ранніх, проте у всіх групах скоропілості є «швидкі» і «уповільнені» сорти картоплі. Тривалість періоду спокою в значній мірі залежить від умови проростання, строків збирання і зберігання картоплі. Бульби, прибрані в незрілому стані, характеризуються більш тривалим періодом спокою, ніж ті, які дозріли в грунті.

Оскільки розпад інгібіторів проростання тісно пов'язаний з інтенсивністю дихання, всі заходи, що сприяють обмеженню дихання, позитивно відбиваються і на збереженні періоду спокою. До основного способу збереження періоду спокою відноситься зберігання картоплі при низькій температурі. Пошкоджені бульби раніше виходять зі стану спокою, що частково пов'язано з втратою шкірки, що містить інгібітори проростання, і частково зі зростанням інтенсивності подиху при загоєнні ранок. Тому обережне прибирання та сортування бульб мають велике значення для збереження стану спокою. Оскільки холодне зберігання картоплі часом важко здійсненнти, для подовження періоду спокою вже давно використовують інгібітори проростання, особливо на столовій картоплі.

Для проростання, т, е, для вигонки сплячих бруньок, що досягли фази готовності до проростання, бульба не вимагає води, досить лише кисню і температури в межах 8-10 градусів Цельсія. За рахунок запасів води і поживних речовин, що містяться в матковій бульбі, молода рослина може певний час обходитися без постачання вологою і харчування з грунту. Таким чином, число  паростків залежить від вмісту поживних речовин в бульбі, т, е. від її величини. Дрібна насіннєва картопля зазвичай формує тільки 1-3 основних стеблів з порівняно невеликим числом столонів і великих бульб, в той час як велика насіннєва картопля утворює потужні кущі з великим числом більш дрібних бульб.

З точки зору створення бульб картоплі відноситься до рослин короткого дня, але за характером формування квіток це довгодобові рослина. Під впливом температури фотоперіодична реакція картоплі може або посилюватися, або слабшати, високі температури підсилюють залежність клубнеобразування від довжини дня і в умовах короткого дня переносяться рослинами легше, ніж при довгому дні. На завершення, слід зазначити те, що насіннєву картоплю оптом, слід купити у компанії IPM Potato, так як наша компанія входить в п'ятірку світових лідерів постачальників насіннєвої картоплі. В Україні є можливість придбати більш едсяті сортів елітного насіннєвого картоплі, а також насіннєвої картоплі, першої репродукції, який вирощений в Україні. Більш детально ознайомитися з сортами картоплі, способами оплати і доставки, можна передзвонивши на один із вказаних номерів: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.