Чому необхідно удобрення магнієм

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Polza kartofelya 1 1021x580Магнії також відноситься до необхідних для рослини елементів. За даними Геріке (1955), з 2 кг / м2 бульб і бадилля картоплі, незалежно від сорту картоплі, з грунту виноситься 2,6 г MgO. Шахтшабель (1957) вважає, що цей показник досягає навіть 3,2, Із загальної кількості поглиненого магнію 60% використовується бадиллям і 40% - бульбами. Магній як живильний елемент виконує різні функції в рослині. Наприклад, при його дефіциті може синтезуватися недостатньо хлорофілу, слабшають загальна асиміляція, стійкість рослин до хвороб і несприятливих погодних умов. Встановлено, що сильні ураження фітофторозом розвиваються саме на грунтах з недоліком магнію. Дефіцит магнію можна встановити вже за зовнішніми ознаками, які з'являтимуться на рослинах картоплі. Якщо коротко, то недолік магнію проявляється в тому, що світло-зелене листя починають жовтіти від підстави пластинки або її центральній частині, в межжілковий зоні у напрямку до центральної жилці можуть розвиватися бурі некротичні плями, іноді вони розповсюджуються на серединну частина листової пластинки. Краї листя зберігають інтенсивну темно-зелене забарвлення і злегка згинаються, листя стають крихкими. Після висихання вони вільно звисають на стеблі.

В результаті інтенсивного обробітку овочевих культур, під які вноситься з високим процентним вмістом калійне добриво, грунт може втратити значну частину магнію. Сильний його дефіцит особливо характерний для кислих грунтів. Оскільки калій і магній - це елементи-антагоністи, на грунтах з внесенням одностороннього калійного добрива дефіцит магнію проявляється набагато швидше. Антагоністами магнію можуть бути і аміачні солі. При появі ознак недостатності магнію необхідно внести відповідне добриво. В першу чергу потрібно замінити аміачне добриво нітратосодержащім і виходячи з даних аналізу грунтів пронести оздоровляюча вапнування. Якщо аналізи показують недолік магнію в грунтах під рання картопля, найбільш доцільно використовувати для добрива форми гною, що містять магній. Цей захід дозволяє, крім внесення гною, виключити дефіцит магнію і відповідно уникнути хворобливий магнієвого голодування.

На завершення, слід також відзначити, що якщо передбачається вирощування картоплі в великих масштабах, то купити насіннєву картоплю оптом, слід у компанії IPM Potato. Така рекомендація аргументується тим, що наша компанія є одним зі світових лідерів з виробництва насінної картоплі. На території України є в наявності понад десяти сортів картоплі, які відрізняються великою врожайністю, а також високою стійкістю до різних захворювань і негативних умов вирощування. Більш докладно про сорти насіннєвої картоплі, як відбувається доставка і як можна оплатити насіннєву картоплю, можна передзвонивши на один із вказаних номерів: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22;+38 044 374 0104.