Посадка картоплі. Що потрібно враховувати?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.93 [7 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

a Kartofil Kristina na pole10 У цій статті розглянемо основні правила посадки картоплі. Що потрібно враховувати при вирощуванні картоплі, для того щоб отримати високу врожайність?

Підготовка до посадки

Підготовляти землю потрібно починати з осені. Перекопку землі проводять на глибині до 30 см. У період під осіннього перекопування грунт підгодовують 300 кг гною і 1 кг золи на сотку. Весняне розпушування землі проводять не так глибоко на 4-5 см менше, ніж восени. Насіннєва картопля повинна бути цілою, неушкодженою. Бульби за місяць до посадки повинні прорости, бути прогрітими і підготовленими до посадки. Також бульби потрібно відсортувати, відібрати тільки ті, які проросли і проросли якісно.

Глибина посадки

Насіннєвий матеріал потрібно висаджувати на глибину 10-14 см. Дуже багато залежить від складу грунту, наприклад якщо грунт, більш важкий, то глибина буде меншою. Якщо легшим, то глибина буде більшою. Наприклад, на піщаному грунті глибина повинна бути 10-12 см, а якщо грунт суглинних, то глибина посадки буде 10-8 см. Важливо також розмір фракції бульби. Чим більше бульба, тим більше буде глибина.

Відео: Глибина посадки картоплі
 

Термін посадки картоплі

Як правило, посадковий матеріал висаджують в кінці квітня - на початку травня (після того як з'являються листки на березах). Оптимальна температура вирощування картоплі вважається 15-20 С. Головне, щоб при цьому грунт був готовий до посадка картоплі.

Грунт

Рослина картоплі настільки невибаглива, що може бути вирощена на багатьох грунтах. Але найкраще, коли є Posadka kartofilya obchie foto хороша повітро і волога пропускаймість в землі. Рослину можна вирощувати на кислих грунтах. Оптимальні умови це слабокислі грунти. Середньо- і сильнокислі грунти потрібно вапнувати. Найкращі показники врожаю картопля дає на таких грунтах: чорноземи, дерново-підзолисті, сіро-лісові. За гранулометричним складом найбільш придатні супіски, легкі і середні суглинки.

Грунт щільний, звязаний негативно впливає на проходження вологи та повітря, що в свою чергу позначається на бульбах. Припиняється нормальний, природний ріст бульб, це призводить до деформації картоплі та формування бульб незвичайних форм, невластивих для даних сортів. Застій вологи в грунті сприяє поширенню інфекційних і грибкових хвороб.

Схема посадки картоплі

Posadka kartofilyaКартоплю висаджують рядами за схемою: 25-30х80 см. За рахунок того, що бадилля ранньої картоплі не таке потужне і густе, рослину можна садити густіше.

Для кращого отримання світла кущами, картопля орієнтують з півночі на південь.

Для відлякування шкідників, деякі висаджують разом з картоплею і боби. Мінуси такого висаджування в тому, що боби розвиваються раніше картоплі, тому забирають багато корисних елементів, наприклад таких, як калій. Але в теж час коренева система бобів збагачує землю азотом, правда надлишки азоту можуть спровокувати більше зростання гички куща на шкоду клубням. Тому боби можна посадити по периметру на ділянці.

Відео: Вирощування картоплі. Міжряддя
 

Полив картоплі
Рясно поливати бульби після посадки не рекомендується, тому що це перешкоджає формуванню глибокої кореневої системи. Картопля споживає максимум води в період бутонізації та цвітіння. А також у процесі відмирання бадилля. Після такого поливу грунт розпушують.
За 20 днів до збирання картоплі зрошення припиняють.

Хороші попередники
Сприятливо на посадку картоплі впливають буряк, сидерати, огірок, капуста, зелень.

Погані попередники
Негативно впливають на картоплю сімейства пасленових.

Сорти картоплі
Сорти картоплі діляться за термінами дозрівання на такі групи:
Надранні (до 50 днів)
Ранні (50-60 днів)
Середньоранні (60-80 днів)
Середньостиглий (80-100 днів)
Пізній (120 днів)

Відео: Сорт картоплі Рів'єра
 

Догляд та вирощування картоплі

i Electra kartofil Картоплю треба підгодовувати добривами, підгортати, боротися з хворобами, шкідниками, бур'янами.

Підсапуючи кущі важливо не пошкодити кореневу систему. Перше розпушування землі проводять при висоті сходів картоплі 20 см, насипаючи землю на нижню частину стебел. Трохи пізніше потрібно зробити полив і друге підгортання, для того щоб забезпечити бульби повітрям.

При різких похолоданнях стебла картоплі підгортають шаром 2-3 см, що допоможе протримаються їм навіть при мінусовій температурі. Якщо сходи вже досить таки високі, перед присипкою землі їх спочатку пригинають. Також від невеликих похолодань захистить дощування.

Добрива

Кращими добривами для картоплі, були завжди органічні добрива. Гній можна вносити безпосередньо під рослину, що може збільшити врожайність в 2 рази, але при цьому збільшиться ризик розвитку парші на ділянці. Органічне добриво можна вносити 2 способами: закладати в лунки, борозни або поширювати його по всьому городу з картоплею. Також картоплю можна підгодовувати сидератами, золою, настоями коров'яку і т.д.

Хвороби та шкідники картоплі

Часті хвороби, які зустрічаються на городах це: ризоктоніоз, фітофтороз, парша звичайна, суха і мокра гниль, рак картоплі, коричнева плямистість і т.д. З шкідників найпопулярніші це: колорадський жук, дротяники, моль і т.д.

Для того щоб боротися з ними потрібно під час проводити захист картоплі. Більш докладніше про захист картоплі читайте в нашій статті: Захист картоплі картоплі - корисні поради (Відео)

Прибирання картоплі

Найбільші показники врожайності спостерігаються при природньому підсиханні стебел рослини. При збиранні відразу відкладають клубні на насіння картоплі. Як правило, ранні сорти картоплі прибирають - на початку, середині серпня, більш пізні сорти у вересні. За 5-7 днів до збирання врожаю бадилля рекомендують скосити, що сприяє потовщення шкірки бульб. Зберігати картоплю треба в сухому прохолодному місці.