Вплив посадкового матеріалу на врожайність

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

f66795262db9225dec4cc0c7566628bfУспішне вирощування ранньої картоплі на полях і садових ділянках в значній мірі залежить від використання чистосортного, здорового і в першу чергу - вільного від вірусних хвороб посадкового матеріалу. Тому питанню отримання здорового насіннєвої картоплі вибраного сорту картоплі слід приділяти особливу увагу. Оскільки для вирощування ранньої картоплі на полях або садовій ділянці потрібно певну кількість бульб, при виборі посадкового матеріалу слід віддавати перевагу середнім і великим бульбам. Великі посадочні бульби дають вищий урожай. Вирощуванні з них рослини легше долають порушення на початку розвитку, швидше розвиваються потужні кущі з великим числом стебел і бульб і в результаті формують високий урожай, хоча і зі значною часткою дрібних бульб. В умовах нашої країни найбільший урожай дають посадочні бульби масою від 50 до 70 грам, а також елітні сорти картоплі.

Де купувати насіннєвий матеріал

У тому випадку, якщо передбачається вирощувати сорти картоплі на території України, то найкраще купувати насіннєву картоплю у місцевих офіційних дистриб'юторів світових виробників картоплі, яким є компанія IPM Potato. Партії посадкової картоплі надходять в мішках і пакетах, масою від 20 кілограм. Таким чином, якщо необхідний насіннєву картоплю оптом або ж необхідно кілька мішків насіннєвої картоплі, наша компанія може забезпечити потребу на території всієї України.

Що робити з насіннєвою картоплею

wallpaper 1812Поряд з правильним вибором сорту є підготовка посадкового матеріалу - це важлива передумова успішного обробітку ранньої картоплі. У вузькому сенсі слова підготовка посадкового матеріалу має на увазі доведення бульб перед висадкою до перебуваючи і максимальної готовності до проростання, щоб період між висадкою та появою сходів був максимально коротким. Якщо бульби довго лежать в землі, з'являється небезпека випадів, а також більш сильного ураження грибними хворобами або шкідниками. Рання поява сходів обумовлює повне використання рослинами вегетаційного періоду, прискорення дозрівання, меншу небезпеку розвитку фітофторозу бадилля і вірусних хвороб, в результаті-отримання високих врожаїв. Відповідна підготовка посадкових бульб не тільки скорочує період висадки до появи сходів, а й дає можливість проведення більш ранньої посадки картоплі. Відразу після придбання насіннєвої картоплі, рекомендується насіннєву картоплю розкласти для пророщування в погребі, гаражі або іншому відповідному приміщенні. Для пророщування найбільш придатні плоскі лотки з-під овочів або фруктів (якщо вирощування буде здійснюватися в дачних або на садових ділянках), таку порожню тару можна дешево придбати у відповідних магазинах. Сприятливі умови зберігання створюють температура в межах 2-6 ​​° С і відносна вологість повітря близько 90%.

Якщо бульби пророщують в освітленому приміщенні, умови в них повинні бути підготовлені вже в середині - наприкінці лютого. Ємкостями для пророщування можуть також служити сітки або мішки з перфорованої поліетиленової плівки, які після наповнення бульбами розвішують в призначеному освітленому приміщенні в кінці лютого. При використанні поліетиленових мішків особливу увагу необхідно приділяти хорошій якості посадкового насіннєвої картоплі, так як підвищена вологість в таких мішках в порівнянні з дерев'яними лотками сприяє розвитку мокрої гнилі та чорної ніжки. Паростки, що з'явилися на бульбах ще до закладки в поліетиленові мішки, необхідно обламати. В результаті пророщування посадочні бульби повинні мати короткі конусоподібні паростки з типовою для сорту картоплі забарвленням і помітними зачатками коренів. Цим забезпечується висока стійкість до обламування і міцне при-кріплення паростків до бульб.

При проращивании рекомендуються такі режими температури і вологості:

  • протягом перших 6-8 днів температура від 12 до 15 ° С, пізніше 6-9 ° С;
  • добова тривалість освітлення після загострення паростків близько 10 год;
  • відносна вологість повітря 75-90%;
  • тривалість пророщування 4-6 тижнів.

Пророщування посадкових бульб можна починати вже на початку березня, використовуючи для цього опалювальне приміщення з температурою від 10 до 25 градусів Цельсія, де розміщені біля вікна бульби отримають достатньо світла. Придатні для пророщування житлові кімнати, ванні або котельня. Необхідно перевірити, якою мірою можуть бути використані кооперативні споруди зацікавлених в цьому членів садово-городніх кооперативів або фермерів колег. За тиждень до висадки картоплі, коли на бульбах сформувалися короткі і міцні світлові паростки з численними кореневими горбиками, бульби переносячи для закладки в світле, захищене від морозів приміщення (сарай, корівник, столярну майстерню) і залишають їх там при температурі від 5 до 10 градусів Цельсія.

Але, найкраще залишати на закладку і пророщувати картоплю в спеціально обладнаних складах, яким володіє компанія IPM Potato. Слід зазначити, що наша компанія дає можливість купити насіннєву картоплю, а також зберігати його на наших обладнаних складах, що усуває ймовірність псування насіннєвого матеріалу під час закладки. На даний момент в наявності є більше десяти сортів елітної голландської картоплі, яка відрізняється не тільки високими показниками врожайності, але і високим рівнем стійкості до різноманітних хвороб, механічних пошкоджень, а також шкідників. Отримати додаткову інформацію про сорти картоплі, вартість і способи доставки, можна передзвонивши на один із вказаних номерів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.