Обробка насіннєвої картоплі проти бур'янів





Оцінка ефективності
Погодні умови суттєво впливають на ефективність гербіцидів контактної дії. Прогноз погоди дає можливість розрахувати цю ефективність. Результати внесення гербіцидів залежать від погоди до, під час та після обприскування. Суха спекотна погода у поєднанні з сухим ґрунтом мінімізує ефективність гербіцидів. І навпаки, у хмарну погоду зі зволоженим ґрунтом як бур'яни, так і сама насіннєва картопля будуть чутливими до дії препаратів.
Якщо механічні та хімічні засоби виявились малоефективними проти бур'янів, спробуйте обприскування попід листям. Це можна робити, доки листя ще не вкрило міжряддя. Використовуйте спеціальний розприскувач із екранами для прикривання рослин картоплі від робочого розчину.
Обробка насіннєвої картоплі проти бур'янів
Бур'яни мають менше можливостей для росту серед насіннєвої картоплі, оскільки її листя покриває поверхню швидше, ніж листя продовольчої картоплі. Це відбувається тому, що насіннєву картоплю звичайно садять густіше. Попереднє пророщування також сприяє швидшому розвитку наземної частини і вкривання поверхні листям. Хімічне знищення бур’янів полягає у суцільному внесенні ґрунтових гербіцидів контактної дії в межах СМД. Якщо вносити повну дозу гербіцидів, є ризик пошкодити сходи, а тоді знищення бурянів втрачає сенс. Обприскування попід листям незадовго до того, як воно повністю вкриє землю під кущем, допомагає, якщо механічні та хімічні засоби боротьби не дали бажаних результатів.
Механічної обробки, як правило, буває достатньо для насіннєва картопля поштою, хоча боронування після появи сходів часто пов’язане з ризиком розповсюдження контактних картопляних вірусів X і Б через сік рослин. Цей ризик значно зменшується, якщо обробити ряди мотигою з прикопуванням.
Розпізнавання бур'янів
Успішно боротися з бур'янами на полі з картоплею, треба вміти розпізнавати їх вже на ранніх стадіях. Подивіться, як виглядать основні однодольні та широколисті бур’яни при проростанні:
Профілактика забур’янення поля
■Не допускайте засмічення поля бур'янами через гній, компост, ґрунтові та рослинні рештки. Переходячи на інше поле, очищайте знаряддя від землі та бур'янів.
■ Під час обробітку грунту не заносьте на поле бур'ян з країв.
■ Обкошуйте краї та схили ровів, слідкуйте, щоб на межах полів не було багаторічних та інших бур'янів.
■ За можливості намагайтесь не допустити розростання та розпосюдження бур'янів.


Гірчак Витка гречка берізковидна Багаторічний осот Підмаренник чіпкий
Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:
(066) 095 06 22;
(098) 843 10 25;
(044) 374 01 04.
Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Була цікава Вам ця стаття?