Садіння, формування і ріст картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

9773a8 Прокладайте прямі і рівні садильні борозни з ретельно розрахованими розмірами. У таких борознах бульби не розкочуються, тому відстані між кущами будуть однакові. Щороку перевіряйте, гостроту зубів борозноутворювачів; часто вони затуплюються швидше, ніж ви цього очікуєте. За необхідності відрегулюйте швидкість руху агрегатів.

Перевірте глибину садіння відрегулювавши усі задіяні компо­ненти відразу після початку садіння. Для цього розгорніть перші кілька метрів ряду, щоб побачити, на якій глибині лежать бульби. Традиційно вважають, що на супіщаних ґрунтах верхівка насіннє­вої бульби має залягати на глибину 2 - 3 см нижче поверхні грунту.

Обережне і точне садіння

Рівні ряди

Застосування GPS-пристроїв полегшує створення рівних рядів. Обираючи RTK GPS, зверніть увагу, чи призначена ця система для картоплі й овочів, оскільки садіння картоплі потребує більшої точ­ності, ніж сівба злаків. Проводячи такі операції, як нагортання гребенів, треба забезпечити незалежне кермування обладнанням. У такому разі саджалку вирівнюють по правому краю. Пізніше гребнеутворювач має йти точно по тій самій лінії, навіть на не ідеально рівних полях. Системи RTK GPS не лише роблять рівні гребені, але й формують правильну ширину крайніх рядів. Завдяки цьому зменшуються втрати урожаю у вигляді позеленілої картоплі. Урожайність на полі зростає ще й тому, що кущі виростають точно посередині гребеня.

Садіть достатньо глибоко

Насіннєву бульбу слід садити достат­ньо глибоко, щоб паростки могли про­рости навіть у суху погоду. Це осо­бливо актуально для легких супіщаних ґрунтів. Крім того, глибоке садіння сут­тєво попереджає ризик появи зелених бульб. Чим глибше садимо картоплю, тим менше позеленілих картоплин вия­вимо під час викопування. Прийнято вважати, що на глинистих і суглинис­тих ґрунтах верхівка насіннєвої бульби має бути біля самої поверхні грунту. Сорти, схильні до утворення зелених бульб, треба садити на кілька сантиме­трів глибше.

kart4

Нагортайте гребінь точно над бульбою Якщо гребінь нагорнуто точно над бульбою, це суттєво знижує ризик позе­леніння картоплин.

Спеціально розроблені для картоплі пристрої RTK GPS - єдиний засіб попе­редження позеленіння бульб. Окреме кермування трактором та гребнеутворювачем забезпечує положення насіння картоплі точно посередині ряду. З пристроями RTK GPS підгортати картоплю можна як удень, так і вночі, досягаючи ідеаль­ної точності навіть на нерівних полях та з не дуже досвідченими трактористами. Обираючи систему RTK GPS, переко­найтеся, що вона легка в користуванні, має інтерфейс із зрозумілою вам мовою та забезпечує ту точність, яка потрібна вам для керування як трактором, так і причепним агрегатом.

Розпушений ґрунт під посадженою бульбою

Оскільки молоді бульби формуються на тій же глибині, що й маточна буль­ба, переконайтеся, ertet45що між посадженою бульбою і твердою землею є один-два сантиметри розпушеного ґрунту. Тоді під час викопування лемеш картопле­копача не буде зачіпати твердий ґрунт, і утвориться менше грудок.

За допомогою кермування RTK GPS гребнеутворювач формує дуже рівні ряди.

Система RTK GPS дає можливість працювати вдень і вночі з тою самою точністю.

У Нідерландах картоплю звичайно садять у гребені. Однак деякі фермери - і особливо виробники насіннєвої картоплі - вва­жають за краще вирощувати картоплю на грядах. У цьому разі ґрунт навколо новоутворених бульб висихає повільніше, ніж під гребенями. Завдяки цьому картопля з гряд менше уражена паршею, ніж картопля з гребенів. Недоліком методу гряд є те, що він потребує використання особливої садильної та викопувальної техніки.

 

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Додати коментар

Захисний код
Оновити