Фосфати, калій, хлорид калію - внесення добрив для насіннєвої картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

image14816853 1331b07b269607661e304f42e421b1e4 Перегляньте останні результати аналізу на вміст фосфатів та калію у ґрунті ваших полів. Якщо минуло більше чотирьох років з моменту останнього аналізу, зробіть повторний аналіз грунту. У легких ґрунтах рівень калію може знижуватися дуже швидко. Зразки ґрунту для аналізу слід брати не раніше, ніж через два місяці після внесення органічних добрив. 

Фосфати: внесення, особливості, рекомендації

Оскільки у картоплі не дуже потужна коренева система, вона потребує, щоб у ґрунті було багато фосфатів. Навіть, якщо у ґрунті значний вміст фосфатів, то, пропустивши підживлення фосфа­тами хоча б раз, наражаємося на небез­пеку зниження врожаю.

Фосфати дуже важливі для насіннєвої картоплі

Додаткове внесення фосфатів у ґрунт, що бідний на фосфати, спри­яє утворенню більшої кількості бульб з куща насіннєвої картоплі. Деякі виробники добрив стверджу­ють, що те саме відбувається і на ґрунтах, з «достатнім» і навіть «висо­ким» рівенем фосфатів. Однак, це ще не доведено результатами неза­лежних досліджень.

k chemu snitsya kartofelnoe pole

Різні методи внесення добрив

Найкраще вносити фосфати у супіщаний грунт перед посадкою, ретельно перемішуючи добрива із верхнім шаром землі. Рідкі органічні добрива вносять після посадки, прикопуючи їх ротаційним гребнеутворювачем, під час остаточного форму­вання гребенів. Осіннє внесення має сенс, лише якщо оранка не планується. Частина фосфатів блокується взимку в землі і навесні рослини вже не можуть їх засвоїти.

Що стосується мінеральних фосфатних добрив, то перевагу слід надавати легкорозчинним фосфа­там, що входять до складу потрійних суперфосфа­тів та комбінованих добрив. Ринок зараз пропонує багато нових і дорожчих фосфатних добрив, але про їх дію маємо обмаль незалежної інформації. Дослідження, які все ж таки проводилися, не вия­вили значного збільшення врожаю, порівняно зі звичайними фосфатними добривами.

Достатня кількість калію не просто сприяє збільшенню врожаю; цей еле­мент також покращує якість продоволь­чої картоплі і зменшує її схильніть до чорної плямистості. Калій забезпечує гарний колір при смаженні і поперед­жає потемніння вареної чи приготова­ної для смаження картоплі. Наявний рівень калію у ґрунті береться до уваги при визначенні кількості калійних добрив, що треба внести для забезпе­чення доброго врожаю.

Вносіть багато калійних добрив. Достатнім рівнем К20 для супіщаного ґрунту є 150 кг/га, а для суглинкового - не менше, ніж 230 кг/га. Якщо вміст калію у ґрунті відрізняється від цих показників, розрахуйте кількість калій­них добрив, які треба внести, дотримуй­тесь загальних правил внесення добрив для просаних культур. Для підвищен­ня стійкості продовольчої картоплі до чорної плямистості, часто збільшують кількість внесених калійних добрив.

Калій підвищує кількість і якість врожаю

Ми радимо вносити більше калію, якщо ваш сорт продовольчої картоплі вразливий до чорної плямистості. Підтримання висогого вмісту калію у ґрунті набагато краще попереджує захворювання на чорну плямистість, ніж внесення великих доз калійного добрива. Тому фермерам рекомендують уважно слідкувати за рівнем калію у ґрунті. На полях, де вирощують продовольчу чи насіннєву картоплю, рідко зустрічається нестача калію.

Хлорид калію зменшує чуливість до чорної плямистості

Серед калійних добрив найчастіше застосовують хлорид калію (КСІ) та сульфат калію (K2SO4). rhizoctonia solani 2Сульфат калію не такий ефективний у боротьбі із чорною плямистістю, як хлорид калію. Через традицій­не переконання, що хлор, який входить до складу хлориду калію, зменшує урожайність, калійні добрива все ще вносять восени. Однак дослідження, проведені у 1990-ті роки в Нідерландах, пока­зали, що внесення навесні 200 - 300 кг/га К2О у вигляді КСІ спри­чинило дуже незначний негативний вплив на урожайність. Крім того доведено, що внесення таких добрив навесні у супіщаний ґрунт також не спричинює значних збитків. Більше того, внесення хлориду калію навесні набагато краще захищає від чорної плямис­тості, ніж осіннє внесення.

Поверхнева обробка свіжими калійними добривами, наприклад, 120 кг/га К2О у вигляді КСІ, після утворення бульб зменшує чутли­вість до чорної плямистості, практично не впливаючи на урожай­ність. Сульфат калію менш придатний для поверхневої обробки, оскільки його дія повільніша.

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Додати коментар

Захисний код
Оновити