Яка повинна бути ширина міжряддя картоплі? Розрізання насіннєвої картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.75 [4 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

kar posadkaМенше стебел на важких ґрунтах

Розмір бульб при збиранні відрізнятиметься у різні роки та на різних полях, навіть якщо відстань між кущами завжди однакова. За однакової відстані між кущами у важкому ґрунті кущ формува­тиме менше бульб, але їх розміри будуть більшими, ніж у легкому. Крім того, кількість картоплин з куща значною мірою залежить від стану ґрунту, що переважав у період формування бульб. Так, у зволоженому ґрунті утвориться більше картоплин, ніж у сухому.

Ширина міжряддя: 75 чи 90 см?

У Нідерландах для більшості сор­тів продовольчої та насіннєвої карто­плі ширину міжряддя картоплі обирають 75 см. Перевагою широких міжрядь, напри­клад 90 см, є можливість проїзду трак­торів та причепів з ширшими коле­сами, а відтак - менше пошкодження кущів. У деякі роки частка позелені­лих бульб на полях з міжряддями 90 см є меншою, ніж на полях з міжряд­дями 75 см. Однак, широкі мідряддя мають і свої недоліки, зокрема на 10% менший урожай насіннєвої картоплі. Для продовольчої картоплі ця різниця менша, близько 3-5 відсотків. Крім того, у цьому разі повторне проростан­ня відбувається інтенсивніше, бо рос­лині треба більше часу, щоб укрити всю площу широких міжрядь. Повторне проростання відбувається лише якщо гребінь ряду, у якому росте кущ, пере­буває під прямим сонячним промінням. І нарешті, якщо ви захочете перейти на міжряддя 90 см, вам доведеться суттєво перелаштувати свою техніку та облад­нання. Це одна з основних причин, чому виробники продовольчої картоплі не переходять на широкі міжряддя.

Гребені, утворені 90-сантиметровими міжряддями, мають більший об'єм, ніж гребені 75-сантиметрових міжрядь. Завдяки цьому менше бульб виростає на поверхні, а тому менший ризик їх позеленіння.

Розрізання насіннєвих бульб

Розрізана навпіл насіннєва картопля дасть на 10 - 20 відсотків більше пагонів, ніж нерозрізана. Kartofil razrezanii 2Ось чому варто розрізати відносно недорогі насіннєві буль­би великого розміру (50 - 60 мм) для вирощування продоволчої картоплі. Для цього існує спеціальне обладнання високої потужності. Ризик поширення хвороб невеликий за умови, що насін­ня здорове, і всі підгнилі бульби вида­лено перед розрізанням. Якщо у партії виявлено суху фузаріозну гниль, а сорт насіння нестійкий до фузаріозу, бульби цієї партії краще не розрізати.

Крім того, пагони, що виростуть з поло­винок великих бульб, розташуються на ґрунті правильніше, ніж пагони з вели­ких цілих бульб. Бульби бажано роз­різати до появи паростків. Після роз­різання половинки картоплин можна посипати тальком (1 - 1,5 кг на тонну). Це вбереже порізані бульби від пере­сихання.

Ніколи не розрізайте бульби, призначені для вирощування насіннєвої картоплі, оскільки це сприяє поширенню грибкових та бактеріальних хвороб!

Одержавши партію насіннєвих бульб, ретельно перевірте її на фузаріоз, адже уражене насіння дуже погано сходить. Не перемішуйте бульби, уражені фузаріозом. Грибок особливо швидко розвивається на відламаних паростках та інших ушкоджених місцях, заражаючи таким чином цілу партію. Партії, де виявлено фузаріоз, зберігайте у сухому холодному приміщенні і не ворушіть зайвий раз. Відсортуйте уражені бульби.

Здорове насіння добре сходить

1344167383 uhod za posadkami kartofelyaВикористання здорового насіння - добрий початок успішно­го вирощування картоплі. Неякісне насіння спричинює кволі та нерівномірні сходи. Оскільки після садіння виправити ситуацію вже не вдасться, садіть тільки якісне насіння, попередньо відсор­тувавши картоплини з мокрою та сухою гниллю. Якщо на насін­ні виявлено ризоктонію, проводять обробку фунгіцидом під час садіння. Сорти, схильні до формування недорозвинених молодих бульб, після зберігання у занадто теплому приміщенні (що призво­дить до надмірного проростання) не можна садити, доки ґрунт не прогріється принаймні до 8°С.

Якщо партія насіння картоплі викликає у вас підозри, варто зменшити від­стані між кущами під час садіння. Це робиться через великий ризик загибелі уражених рослин. Таким чином у кінцевому під­сумку на полі залишиться в середньому достатня кількість здо­рових рослин.

 

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.70 [5 Голоса (ів)]

Додати коментар

Захисний код
Оновити