Відстань між кущами впливає на урожай та розмір бульб

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

1 1 Чим швидше зелене листя повністю укриває ґрунт, тим більшого врожаю можна сподіватися. Це означає, що неправиль­но вибрана відстань між кущами нега­тивно впливає на урожайність. Розмір зібраних бульб також дуже залежить від густоти висаджування, тобто чим ближче розташовані кущі, тим менші будуть у них бульби. Кущі, висаджені на однакових відстанях один від одно­го, дадуть бульби однакового розміру.

Продовольча картопля: 15 - 22 стебел на м

Густоту кущів найзручніше визначати за кількістю основних стебел (тобто кількості стебел які виростають з насін­нєвих бульб), на квадратний метр. Оптимальна кількість основних сте­бел для продовольчої картоплі стано­вить від 15 до 22. Якщо відстань між рядами 75 см, то на кожний погонний метр у ряду має припадати 11-16 сте­бел. Густота у 20 основних стебел на м2 необхідна для столової картоплі та кар­топлі на чіпси. Картопля для смаження (фрі) має вирощуватися з густотою 15 стебел на квадратний метр.

Насіннєва картопля: 25 - 45 стебел на м2 

Основною метою при вирощувані насіннєвої картоплі є максимальний урожай при якнайменшому розмі­рі бульб. Це важливо, оскільки дрібна насіннєва картопля коштує дорожче ніж велика. Високий урожай при мало­му розмірі бульб досягається лише за рахунок великої кількості цих бульб. Цього досягають більшою густотою садіння. У Нідерландах оптимальною густотою вважається 25 - 45 основни стебел на квадратний метр.

Оптимальну густоту кущів вибирають залежно від сорту, типу ґрунту, довжини періоду вегетації (класу), ціни на насіннєву картоплю в цілому та на насіннєвий матеріал певного розміру. Порадьтеся зі своїм торговим партнером щодо вибору найкращої густоти для вибраного сорту з урахуванням усіх особливостей місцевих умов.

Якщо кущ не повністю закриває листям ґрунт, то у спекотні періоди існує ризик прояву вторинного росту. Унаслідок такого проростання утворюються вторинні бульби з дуже малим вмістом сухої речовини, а первинні бульби деформуються.

Таблиця нижче показує, скільки потріб­но насіннєвої картоплі певного розміру для садіння з вибраною густотою. Щодо особливостей кожного сорту порадьте­ся зі своїм постачальником насіння.

Визначивши, скільки насіннєвих бульб потрібно висадити на гектар для досягнення потрібної густоти насадження, легко vyrashhivanie kartofeljaрозрахувати відстань між кущами у ряді. Припустімо, ви хочете мати 35 тис. рослин на гектар. Це означає, що площа для однієї рослини буде становити 10000 м2/35 000 = 0,286 м2. Якщо ширина міжряддя 75 см, то відстань між кущами у ряді буде 2,860 см2/75 см - 38 см.

Розвиток сходів залежить від розміру насіннєвої бульби

Розмір насіннєвої бульби суттєво впливає на розвиток рослини. Оскільки велика бульба містить більше поживних речовин, то кущ, що з неї росте і розвивається швидше. Проте при однаковій кількості стебел на квадратний метр, в кінцевому результаті, це дасть прибавки урожаю. У розрахунку на кілограм бульб, із менших бульб розвивається відносно більше стебел, ніж із великих. У деяких сортів ця різниця становить до 40 відсотків. Ось чому у Нідерландах насіннєві бульби завбільшки 28 - 35 мм дорожчі за бульби, що мають розмір 35 - 45 мм.

Скільки бульб у кілограмі?

Визначте, скільки бульб міститься в 1 кг, щоб розрахувати загальну масу насіння картоплі, яке вам знадобиться. Для цього один-два рази порахуй­те, кількість картоплин у 10 - 25 кг насіння. Таким чином ви дізнаєтеся, скільки насіннєвої картоплі потріб­но для дотримання вибраної густо­ти садіння.

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.50 [3 Голоса (ів)]

Додати коментар

Захисний код
Оновити