Хвороби і шкідники картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.25 [2 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Balezni kartofilya Значної шкоди врожаю можуть принести картопляні хвороби і шкідники. Тому так важливо боротися з ними, і не давати пошириться по посадженій картоплі.

Фітофтороз

Фітофтороз - це грибкові хвороби картоплі. Найчастіше поширюється в середині і в кінці літа, найбільш небезпечний у періоди з рясними опадами. Фітофтороз вражає бульби картоплі, стебла, листя, дуже швидко переходить з одного куща на інший, а fitoftoroz kartofelya за кілька днів може пошириться по всій ділянці. Листя рослини, ураженого фітофторою, покриваються коричневими плямами, а з нижньої сторони - утворюється білий пушок. З листя хвороба поширюється на стебла, бульби, на яких також утворюються чорні плями. Через 8-10 днів стебла відмирають, а картопля перестає рости і загниває.

Сорт картоплі, хворий фітофторозом, бажано додатково підгортати, щоб фітофтороз не встиг перейти з бадилля на бульби рослини. За кілька днів до збору врожаю, все заражене бадилля скошують, а після спалюють або вивозять з ділянки. Після збору врожаю картоплю протягом 3-4 годин просушують на ділянці, відібравши попередньо заражені бульби.

kolchevay gnulКільцева гниль

Кільцева гниль - це бактеріальна хвороба. Сильно вражає кущі картоплі при вирощуванні, а також при зберіганні, особливо в дощові, сірі дні. Захворювання передається разом з посадковим матеріалом. Рослина, уражена кільцевою гнилью, має пожовкле листя, на місці розрізу стебел утворюється почорніння судинних пучків, бульби картоплі загнивають, а більша частина врожаю гине.

Чорна ніжка

Чорна ніжка - це бактеріальна хвороба. Заражає нижню частину стебел картоплі, стебла гниють, chernaja nowka чорніють. Листя згортаються, жовтіють, засихають, але при це рослина залишається в процесі росту. Особливо сильно розвивається ця хвороба в дощові періоди, а також на знижених ділянках.

Шкідники картоплі

Дротяник

Однієї з найбільшої шкоди врожаю картоплі заподіює шкідник - дротяник. Дротяник - це блискуча, тверда, жовтувато-бура личинка жука щелкуна довжиною не більше 2-2,5 сантиметрів. Личинки живуть у грунті на глибині від 5 до 20 сантиметрів, де завдають шкоди корінню, кореневій системі, в'їдаються в коренеплоди, бульби картоплі. Особливо швидко розмножуються на ділянках, засмічених пирієм.

provolochnikЯк боротися із дротяником?

Восени проводять глибоке перекопування грунту, влітку рихлять міжряддя, систематично знищують бур'яни, вносять в грунт калійні мікродобрива, підгодовують картоплю. Також на особливо уражених ділянках, дротяники можна виловлювати на різні харчові приманки. Для цього змішують шматки буряків, картоплі, тіста з висівок або дробленої макухи і закопують неглибоко в землю, через кілька днів відкопують назад, присутніх личинок знищують, а приманку знову кладуть у грунт.

Колорадський жук

Колорадський жук - це найнебезпечніші шкідники картоплі. Він має яйцеподібну форму. Довжина жука від 0,7 - до 1,6 см. Колір жовтуватий, з декількома чорними смужками, надкрила опуклі. Темні плями - на лобі і на передній спинці. Колорадський жук зимує в грунті і під залишками рослин. Навесні вони прокидаються, і наносять сильної шкоди баклажанам, помідорам, сходам картоплі та всім рослинам родини пасленових. У пошкодженого куща картоплі бульби не формуються. Самка жука відкладає оранжево-жовті яєчка на нижній частині листя. Через 5-17 днів з яєчок виходять личинки, які насамперед приступають до листя картоплі.

Як боротися з колорадським жуком?  koloradskii zhuk

Потрібно систематично збирати і знищувати колорадського жука, зривати листя з оранжево-жовтими яєчками. Обприскувати картоплю. Також можна використовувати лушпиння цибулі, колорадський жук не переносить запах гниючого лука. Якщо лушпиння під кущем картоплі, жук на нього не зазіхне. Пастки для жука, для цього можна використовувати консервні банки, в яких потрібно помістити картопляний сік, і трохи шматків картоплі. Пастки розставити по ділянці, і збирати жуків з них бажано щодня.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити