Орошення картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

irrigation and flood control2 Вода - має дуже суттєве значення для розвитку рослини такої як картопля. Вона необхідна для самих життєво важливих процесів, таких як фотосинтез та живлення; впливає на розподіл сухої речовини, старіння листя і якість бульб, як на зовнішню так і на внутрішню якість.

Після посадки, насіннєву бульбу слід зрошувати, а паростки повинні бути оточені вологим ґрунтом, для стимулювання розвитку кореня, і таким чином, для швидкого і рівномірного всхода рослини. Занадто багато води може викликати недолік кисню і гниття насіннєвих бульб.

На деяких ущільнених грунтах, сильні опади або зрошення можуть викликати ущільнення або вимивання, такою мірою, що всхід рослини затримується. Водопостачання може також використовуватися з метою зниження температури грунту, при високих температурах, але тоді невеликі кількості води часто забезпечуються дощем. Таким способом виходить зниження на 5 - 10 °С температури грунту, що може бути дуже важливим для подальшого росту рослини, але надмірно часті дощі і нестача кисню, може викликати за собою гниття бульб або затримування всхода картоплі, тобто набагато гірший ефект.

Занадто велике зрошення картоплі в період між сходів і початком розвитку бульб, може призводить до поверхневої кореневої системи, а так як глибока система коренів надзвичайно важлива, для забезпечення регулярним водопостачанням листків, це може плачевно сказатися на бульбах картоплі. Тому занадто велика іригація в цей період - шкідлива; зрошення повинно відбуватись пропорційно зі швидкістю розвитку листя і зі швидкістю розвитку кореневої системи, яка повинна глибоко проникати в грунт.

Короткий період перед і під час утворення бульб вимагає особливої ​​уваги, так як рослина дуже чутлива до різних факторів розвитку, таким як; температура, тривалість дня, постачання азотом і водою. Ці та інші фактори можуть вплинути на гормональний баланс, який, у свою чергу, регулює утворення бульб.

Засуха, під час періоду бульбоформування прискорює процес утворення бульб, але кількість освічених бульб, які починають розвиватися, скорочується посухою. Занадто вологі умови також несприятливі для утворення великої кількості бульб. Сорти картоплі реагують по різному на орошення картоплі. Деякі сорти можуть утворити велику кількість бульб у вологих ґрунтах за цей період, у той час як інші сорти картоплі вимагають вологий грунт вже при отриманні врожаю товарного вигляду.

Якщо застосовується зрошення, для боротьби проти парші звичайної під час утворення бульб, треба стежити за тим, щоб не переволожити культуру, особливо сорти картоплі, які реагують на вологі грунти дуже великою кількістю бульб.

Як тільки рослина картоплі знаходиться у фазі розвитку бульб, необхідна велика кількість води kartofil irrigatiya для одержання оптимальної врожайності, як результат отримання оптимальної норми фотосинтезу на широкій поверхні листя. Це можливо, тільки якщо концентрація СО2 в тканинах листків не знизилася до критичного значення, тоді й відповідне водопостачання досягає листя.

Брак вологи рослини картоплі, веде до припинення росту листків, швидкість процесу фотосинтезу скорочується, більше того, нестача вологи прискорює дозрівання і може навіть призвести до загибелі листя.

Нестача вологи скорочує здатність листя утворювати суху речовину, зменшує поглинання сонячного світла: в сухе літо на більш м'яких грунтах може відбутися рання загибель врожаю, а на більш щільних грунтах в суху весну - бадилля не буде повністю покривати землю.

Нестача води не тільки зменшує врожайність бульб, але і їх якість. Нерегулярне водопостачання листя, вплине на розвиток рослини, а саме може призвести до утворення неправильної форми і тріщинах бульб. Сильні періоди посухи, комбіновані з високими температурами, особливо під час першої частини періоду розвитку, коли грунт не повністю покрита зеленим листям, можуть стимулювати вторинне розвиток бульб.

Визначення за текстурою наявної (доступної) вологи грунту

Загальна доступна вологість грунту Стан грунту: суглинку і піщаної глини
0-25 % Сухе, пишне, стікає по пальцях
25-50 % Здається сухим, не формує кулі під тиском
50-75 %

Має тенденцію до формування кулі під тиском, але рідко зберігає цю форму при підкиданні в руці

75-100 %

Формує слабку кулю, легко ламається при
підкиданні в руці, не залишається зліпленим

100%

При стисненні не виділяє воду, але на руці залишається мокрий слід; грунтова куля прилипає до великого пальця при розгойдуванні між великим і вказівним пальцем

Насичений грунт Надлишкова вода витікає з ґрунтового шару при стисненні

Додати коментар

Захисний код
Оновити