Розмір бульб картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

201505501 Розмір бульб картоплі багато в чому залежить від рівня врожаю на м2. Урожай також залежить від середньої швидкості росту бульб в день і від періоду зростання, на якому знаходиться картоплю. Рівень врожайності картоплі залежить від кількості головних стебел на м2, від сорту, від виду грунту. На легкий грунт врожайність буде більше, ніж на важкий. Також рівень врожайності картоплі залежить і від погодних умов: температури повітря, вологості, частих дощів, спеки, ці погодні умови вирощування не сприятимуть зростанню хороших бульб картоплі.

На малюнку в попередній статті «Зростання бульб картоплі» показано, як різна кількість стебел рослини, може вплинути на рівень врожаю і на розмір бульб. Рівень врожаю бульб фракції більше 28 мм діаметром буде більше при кількості 30-35 основних стебел на м2, а найкраща врожайність бульб при більше 50 мм в діаметрі - при 15 стеблах / м2.

В якій мірі можливо контролювати кількість основних стебел бадилля? На мал. нижче, передбачені всі пункти, які потрібно приймати до уваги.

Необхідну кількість стебел бадилля можна отримати такими способами:

1) ретельно потрібно підготувати гребені і підтримувати їх у якісному стані;

2) провівши ретельне попереднє проростання бульб;

3) потрібно також визначити найкращу відстань між бульбами картоплі в рядку, що, у свою чергу, залежить від якості розвинених пагонів, і від кількості основних стебел бадилля на м2, яке ми заздалегідь передбачили і спланували, а також від відстані міжрядь картоплі;

4) при посадці бульб картоплі, мінімально пошкодити паростки картоплі.

Тому так можна отримати близько 20 паростків на м2 при вирощуванні бульб на товарних посадках, і як мінімум, 30 основних стебел бадилля при вирощуванні насіннєвих бульб картоплі. При посадці насіннєвої картоплі основною метою є виростити картопля діаметром від 28 до 55 мм, а при вирощуванні бульб товарного вигляду - більше 35-40 мм.

1

Мал. Критерії, що впливають на розмір картоплі (без урахування захворювань).

Додати коментар

Захисний код
Оновити