Поле для посадки. Кращі попередники картоплі. Картопляні шкідники: нематода і дротяник

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.57 [7 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

grunt 1Картоплю можна вирощувати на різних полях, як на супіщаних, так і на суглинках важких і середніх. У кожному з випадків є свої плюси і мінуси. Якщо ми візьмемо більш важкі грунту, вони довше тримають вологу, більш родючі, ніж супіщані. Як з'ясувати на якому типі грунту ми садимо картоплю? Як це зробити? Треба взяти грунт в руки і злегка змочити водою. Після чого грудку землі розминаємо, щоб з неї можна було щось зліпити. Потрібно щоб волога повністю просочила всі піщинки. Беремо маленький шматочок і починаємо з нього форморувати кулю землі. У нас куля не формується, вона розсипається. Значить дана грунт легка, супіщаних. Якщо куля повністю розсипався у нас в руках, навіть після того як ми змочили її водою, то це був би піщаний грунт. Якщо кульку можна було розкачати в шнурок і він при цьому не розсипався, то це була б легкі суглинні грунти. Якщо шнурок утворився повністю і був цільним, але дав тріщину, то це середньо суглинковий вид грунту, а якщо залишився цілим, то важкий суглинний. А якщо можемо ліпити, що завгодно зі шматка землі, то це глина. А глина це сама погана земля для картоплі, як і піщана. Хоча якщо є полив, добрива то на піщаному грунті теж можна вирощувати картоплю.

Які попередники для картоплі самі найкращі? Шкідники нематода і проволочник

Найкращими попередниками для вирощування картоплі є зернові: озима, жито, пшениця, ячмінь. Чому зернові? Зернові належать до зовсім іншої групі. В них нема з картоплею спільних шкідників і хвороб. Несприятливими попередниками для картоплі є овочеві. Тому що у них є схожі шкідники: такі як нематода, і хвороби: такі як різактоніоз. Тут потрібно відзначити, що нематоди дуже небезпечний шкідник. Він може наносити величезної шкоди. Особливо якщо це буде золотиста картопляна нематода. Ознаками такої хвороби є призупинення росту рослини. Шкідник проникає в середину кореня і забираємо все харчування картоплі собі.

Важливо також які сидерати ми використовували до картоплі. Сприятливо на картоплі позначається, такі сидерати як: гірчиця, редька. Також добре відгукується рослина, якщо ми протравимо озимих і жито, і це жито з осені припашем. При цьому ми боремося з таким шкідником, як проволочник. Який завдає шкоди, впливаючи на товарний вигляд картоплі після того, коли будемо викопувати наш урожай. Дротяник картоплю не їсть, він просто вичавлює вологу і за рахунок неї живе. Нематода ж впливає на отримання самого врожаю. Якщо не буде зберігатися правильна послідовність культур. Ми можемо знизити як товарність, так і врожайність картоплі.

Органічні добрива

Важливо також те, що ми будемо вносити на це поле. Якщо ми вирощуємо насіння, то органічні добрива небажано вносити. З тієї самої причини чим більше буде органіки, тим більше буде прояв таких хвороб, як ризоктоніоз і парша. Тому органіку на насіннєвих посівах не використовують. Значення має, коли ми будемо використовувати органіку, якщо вирощуємо картоплю товарного вигляду. Наприклад, той самий гній. Рекомендується вносити від 30 до 50 тонн на гектар. Якщо ми будемо вносити його навесні, то можемо недоотримати урожай. Чому? Тому, що коли вносимо гній і припахиваємо його, мікроорганізми починають його інтенсивно переробляти. Для того щоб його переробити вони використовують вологу з грунту і при цьому підвищується температура. Бачимо, що на поле зараз і так хороша температура. Якщо ми ще додамо гній, вологи стане ще менше, що не дуже сприятливо для картоплі. Картоплі потрібно достатня кількість вологи, щоб отримати продуктивний урожай. Тому гній найбільш раціонально вносити під картоплю восени або рано навесні, тоді уникнемо негативних моментів для росту картоплі.

Мінеральні добрива

Існує 3 основних макроелемента: азот, фосфор і калій. Коли їх вносити? Як правило, калійно-фосфорні добрива вносять з осені. Наші рекомендації такі, калійні добрива вносити з осені, 40-60% вносити фосфорних добрив теж восени. А іншу частину фосфорних добрив вносити навесні. З чим це пов'язано? З тим, що після зими, мікроорганізми ще неактивні і вільного, доступного фосфору мінімальна кількість. Фосфор бере важливу роль у формуванні кореневої системи картоплі. Якщо його недостатньо, буде слабка коренева система. Відповідно слабка коренева система буде недоотримувати вологу, елементи живлення.

Додати коментар

Захисний код
Оновити