Поради картоплезнавця

Який сорт картоплі вибрати? (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Sorta kartofilyaКоли Ви садите картоплю, то вже визначатися пізно. Як правило, потрібно визначаться заздалегідь влітку або восени, якщо ми хочемо займатися картоплею. Перше питання: для себе потрібно чітко встановити, на які цілі ми хочемо вирощувати картоплю. Друге питання: хочемо вирощувати ранню картоплю? Середньостиглу або більш пізнішу? Рання картопля не буде за тією ціною, за якою продається, наприклад ультрарання. Відповідно у більш пізньої картоплі ціна падає. Третє питання: чи ми хочемо зберігати картоплю і продавати восени наступного року. Або взагалі вирощувати картоплю для переробки. Тому потрібно з цього виходити і вибирати сорт. Потрібно оцінити свої можливості. Фінансові можливості та грунтові можливості. Картопля - це енергозатратна культура, тут потрібно на все кошти. Якщо наприклад десь не дати захист, можна отримати відповідно втратити частину врожаю. Не додати добрива, знову картопля постраждає. Або заощадимо на насінні, теж саме, можна не отримати максимальний урожай. Тому картопля вимагає більш детального підходу і вкладення фінансів.

 

Поле для посадки. Кращі попередники картоплі. Картопляні шкідники: нематода і дротяник

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.57 [7 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

grunt 1Картоплю можна вирощувати на різних полях, як на супіщаних, так і на суглинках важких і середніх. У кожному з випадків є свої плюси і мінуси. Якщо ми візьмемо більш важкі грунту, вони довше тримають вологу, більш родючі, ніж супіщані. Як з'ясувати на якому типі грунту ми садимо картоплю? Як це зробити? Треба взяти грунт в руки і злегка змочити водою. Після чого грудку землі розминаємо, щоб з неї можна було щось зліпити. Потрібно щоб волога повністю просочила всі піщинки. Беремо маленький шматочок і починаємо з нього форморувати кулю землі. У нас куля не формується, вона розсипається. Значить дана грунт легка, супіщаних. Якщо куля повністю розсипався у нас в руках, навіть після того як ми змочили її водою, то це був би піщаний грунт. Якщо кульку можна було розкачати в шнурок і він при цьому не розсипався, то це була б легкі суглинні грунти. Якщо шнурок утворився повністю і був цільним, але дав тріщину, то це середньо суглинковий вид грунту, а якщо залишився цілим, то важкий суглинний. А якщо можемо ліпити, що завгодно зі шматка землі, то це глина. А глина це сама погана земля для картоплі, як і піщана. Хоча якщо є полив, добрива то на піщаному грунті теж можна вирощувати картоплю.

Яка повинна бути фракція картоплі при посадці?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [5 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

l Kartofil Electra 55 den7Якщо ми використовуємо посадку дрібними бульбами, то повинні знати, що з дрібних бульб 30-45 см, даватимуть 3-4 стебла. Тому для того, щоб отримати з гектара хороший урожай, повинні враховувати кількість майбутнього стеблостою. Якщо норма посадки 40000 на гектар, то ми отримаємо при дрібної фракції 120000 стеблостою, що дуже мало, потрібно як мінімум 200, 250 000 стебел на гектар. Віддача буде гідною в кінці вегетації при кількості стебел від 200000. Це що стосується товарної картоплі. Для насіннєвої картоплі збільшення стеблостою може бути ще більше. Якщо висаджуємо товарну картоплю в розмірі 40000, то там утворюється десь 5-6 стебел і отримуємо ці 200000. При посадці дрібних бульб потрібно висаджувати 50000. У насіннєвих посівах можна садити 70, 80, до 100 000. Також значення має сорт картоплі. Якщо сорт великобульбовий, то ми збільшуємо норму посадки на площу, якщо сорт багатобульбовий, відповідно ми зменшуємо норму посадки на площу.

Захист картоплі від хвороб - корисні поради (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.50 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

bolezni kartofiya У цій статті ми поговоримо про захист картоплі. У розпал літа, коли йде бутонизация одних сортів, цвітіння інших сортів, картопля найбільш чутлива до хвороб. Коли наприклад волога погода, прохолодно, найбільш небезпечний фітофтороз. Хотілося б відзначити, що фітофтороз, останнім часом, почав проявляється частіше, ніж у попередні роки. Це повязано з тим, що з'явився новий вид хвороби фітофтороз А2, стеблова форма. Для того, щоб не допустити зараження картоплі, його потрібно почати обробляти набагато раніше. Ще перед змиканням бадилля робити перші обробку для захисту картоплі, препаратами контактної групи. Хоча є різні методи захисту картоплі. Одні рекомендують працювати з системними, інші з контактними Преперат. Як правило, фермер вибирає найбільш дешевий варіант. Це обробка такими препаратами, наприклад як: акробат, полірують, артрокол.

Чим обробляти картоплю? (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 [11 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка

opriskovanie polyaДавайте розглянемо таке важливе питання: Чим обробляти картоплю? Існують різні гербіциди та системи захисту картоплі від бур'янів. Хімічні компанії рекомендують обробляти картоплю гербіцидами, коли ще немає сходів. Давати повну норму і таким чином зберігати поле чистимо до кінця вегетації. Але так як в наших умовах в один період, переважають то дощі, то посуха і розвиток картоплі йде нерівномірно, а бур'яни в кінці вегетації все-таки з'являються, засмічуючи грунт картоплі.Рекомендуємо Вам використовувати гербіциди, які мають у діючій речовині метрибузин. Наприклад, такі як: зенкор, адвокат та інші. Як тільки Ви посадили картоплю і через 2 тижні сформувалися гребені, внести діюча речовина метрибузин в кількості 0,5 кг на гектар, або 0,5 л, якщо речовина в рідкому стані. Ще через 2-3 тижні, коли рослина має висоту 10-15 см можна додатково внести 0,2-0,25 кг метрибузин, плюс римсульфурон. При першій обробці ми також могли б використовувати римсульфурон, якщо б була тепла і дуже швидка весна і швидкий розвиток бур'янів.

Глибина посадки картоплі (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.33 [3 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Glubina posadki kartofilyaНа яку глибину потрібно садити картопля? Як правило, картоплю садять на глибину від 10 - до 14 см. Це залежить від складу грунту. Наприклад: якщо ґрунт супіщана, то глибина буде більше, а якщо грунт важкий і суглина, то глибина буде менше. На піщаних грунтах глибина десь 10-12 см, якщо суглинних грунт глибина посадки буде 10-8 см. Також має значення фракція картоплі, яку ми висаджуємо. Чим менше буде бульба картоплі, тим менше буде глибина. Чим більше буде фракція картоплі, тим більше буде глибина. Для чого це робиться? Коли буде формуватися новий урожай, щоб картопля не виходив з гребеня і знаходився в грунті, а також, щоб він не зеленів і не втрачав свій товарний вигляд. Важливим питанням є погода, за якої ми садимо картоплю. Якщо ми хочемо отримати ранній урожай і у нас холодна весна, а нам потрібно, що б картопля швидше прогрівався, роблять невеликі гребені, які з часом, через кожні 12 днів можна збільшувати. Більш докладно про глибину посадки картоплі дивіться далі у відеоролику.

Вирощування картоплі. Міжряддя (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.63 [4 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Borozda kartofil У цьому відео Ви дізнаєтеся, як правильно вирощувати картоплю, а саме: Які повинні бути міжряддя перед посадкою картоплі? Як прораховувати кількість одержуваного врожаю? На якій відстані садити картоплю одну від одного? Як правильно садити картоплю? Чи можна збільшувати густоту посадки і для яких сортів картоплі? Що впливає на формування гребенів? Все це і багато іншого Ви можете дізнатися далі в нашому відеоролику.

Картопля і добрива для неї (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.75 [4 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Udobreniy kartofilyaФосфор необхідний на ранніх стадіях росту, для того щоб у картоплі була сильна коренева система і для того щоб він міг перенести несприятливі умови. Клубням картоплі буде легше переносити сильну посуху або надлишок вологи. Також має значення калійні і азотні добрива. Азотні добрива потрібні для того, щоб прискорити інтенсивний ріст рослини, і для формування надземної хорошою маси, щоб междурядия були закриті.Коли міжряддя картоплі закриті буде оптимальна температура для формування бульб. Азотні добрива потрібно давати до стадії бутонізації, тому що якщо ми будемо додавати добрива на пізньому етапі розвитку, ми ризикуємо з тим, що картопля може погано зберігається, або станеться потемніння м'якоті, або втратить свої смакові якості. Більш докладно про добриво картоплі дивіться далі у відеоролику.

Велика й дрібна фракції картоплі (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Krupnay i melkay fraksii kartofilyaВелику і дрібну фракцію бульб картоплі неприпустимо змішувати при посадці. Чому? Тому що таке змішування на пряму впливає на рівномірність сходів, і на запланований стеблестой картоплі, що в свою чергу вплине як на якісний, так і на кількісний результат врожаю картоплі. Приміром, великі бульби будуть посаджені більш дрібно, а дрібні глибоко, що призведе до нерівномірності сходів і соответсвенно до нерівномірного дозрівання картоплі. Ідеальний варіант, це коли ми поділяємо дрібну і велику фракцію між собою, і завжди точно знаємо, коли і яку картоплю доспеет. Більш докладно про великої і дрібної фракції посівного картоплі дивіться далі у відеоролику.

 

Як вирощувати насіннєву картоплю? (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Semennoi kartofili videoКомпанія IPMPotato Україна зняла відеоролик про вирощування насіння картоплі. Що таке насіннєву картопля? Як він вирощується? Які бувають сорти картоплі? Чи схильні вони до захворювань? Який відсоток врожаю вони дають в перший рік? Чи потрібно робити обробку картоплі і як часто? Як впливає висока температура на насіння картоплі? Які умови найсприятливіші для вирощування насіннєвої картоплі? Слід зазначити, що на сьогоднішній день ми пропонуємо придбати 11 високоякісних сортів насінної картоплі першої селекції. Всі види картоплі є голландськими. Більш докладно про вирощування насіннєвої картоплі дивіться у відеоролику.

Захворювання картоплі - ризоктоніоз (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Chernaya parsha kartofeliaКоманда IPM Potato Group в полі демонструє приклад ураженого картоплі - ризоктониозом. На відео чітко видно як бульби покриті тріщинами. Різоктоніоз картоплі дуже небезпечна хвороба, і часто зустрічається на полі. Ця хвороба може погіршити якість врожаю до 70%. Дуже часто тріщини від різоктонііозу плутають з тріщинами від нерівномірного надходження вологи і елементів живлення. Характерними ознаками ризоктоніозу є також коричневі плями, рубці, що утворилися на картоплі. Більш докладно про це захворювання сімейства картоплі дивіться у відеоролику. Хотілося б нагадати, що наша компанія надає можливість придбати високоякісний насінну картоплю. На сьогоднішній день у нас можна придбати одинадцять сортів голландського насіннєвої картоплі. За більш детальною інформацією Ви можете звернути за вказаними контактними даними. Зараз же пропонується ознайомитися з позновательной відео про картоплю, яке знаходитися нижче.

Умови посадки картоплі (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Usloviy posadki kartofelyaЯкі умови потрібно дотримуватися при посадці картоплі? Картопля при посадці обов'язково потрібно протравити. Посадковий матеріал повинен бути цілим, неушкодженим, без видимих ​​захворювань, тому що після посадки вони вражають кореневу систему і далі поширюються по всій рослині. Наприклад така хвороба, як різактоніоз, сприяє отриманню неякісного картоплі, переходячи з кореневої системи на дочірні бульби, всі бульби картоплі з куща можуть бути в тріщинах. І головне не плутати ці тріщини, з тріщинами через нерівномірність надходження елементів живлення і вологи. Більш докладніше дивіться далі у відео про умови посадки картоплі:

Розтріскування картоплі (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

rastreskivanie kartofelyaЧутливість до розтріскування картоплі властиво не всім сортам, а тільки крупноклубневий. У них відбувається більш інтенсивне накопичення врожаю, і нерівномірності накопичення елементів живлення і вологи, відповідно буде більш виражене розтріскування. Якщо взяти наприклад сорти картоплі не крупніше клубньові, або більш пізні сорти, то у них накопичення відбувається більш плавно, і розтріскування буде не так яскраво виражено.

Підбір посівного матеріалу (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Kartofel dlya posadkiПеред посадкою дуже важливо відбирати уражений хворобами картоплю, тому що це якраз безпосередньо впливає на якість врожаю. Посівний матеріал повинен бути цілим, неушкодженим, і бажано протравленим: від різактоніоза - поширеного захворювання картоплі і від колорадського жука. Але безумовно це залежить і від сорту картоплі: наприклад ранню картоплю не рекомендують протравлювати, якщо цю картоплю будуть використовувати для вживання, відповідно до вимог ГОСТУ. Але якщо ця картопля для зберігання, тоді потрібно протравлювати картоплю, що б уберегти від перезараження здорових бульб і мати якісний посівний матеріал. Більш докладно про підбір посівного картоплі дивіться далі у відео.

Парша - хвороба картоплі. Як з нею боротися? (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.13 [4 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

parsha zvichainaОднією з найпоширеніших хвороб картоплі - є парша. Патоген викликає захворювання паршею звичайною проникає в рослину на 30 - 40 день після посадки, для цьому сприяють умови вегетації, а також характеристики механічного складу ґрунту, наприклад в період посухи, легкий механічний склад. На появу парші впливає велика кількість вапна, кальцію або коли використовується дуже багато органіки, соломи. Також це залежить від сорту: якщо це ранній сорт, то парша може проявлятися раніше, якщо пізній сорт, то парша може проявляється пізніше. Як з нею боротися? Для усунення парші рекомендується робити полив в посушливу погоду, для того щоб ця хвороба не прогресувала, про це і багато іншого далі в нашому відеоогляді

Різати картоплю чи ні? (Відео)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Kartofel rezat ili netУ тому випадку, якщо не вистачає насіннєвого матеріалу для посадки картоплі, фермери і городники ріжуть картоплю. Таким чином, виходять із ситуації. У той же час, такий спосіб вирішення проблеми з нестачею насіннєвого матеріалу є не практичним, а іноді і згубним для врожаю. Справа в тому, що не можна знати напевно яка картопля хвора на якусь інфекцію або хворобу. Таким чином, нарізаючи одним ножем безліч картоплин, від однієї інфікованої картоплини, може передатися хвороба на весь насіннєвий матеріал. Отже, весь урожай буде хворим, що тягне за собою істотне зниження якості та обсягу врожаю. Крім того, слід зазначити те, що коли картоплю ріжуть, крізь розріз (незахищений шкіркою) може проникнути хвороба і інфекція, яка знаходитися в грунті землі. У свою чергу це призводить до численних проблем. Якщо ж немає можливості не різати картоплю, то це робити потрібно правильно. Тобто, максимально намагатися, щоб інфекція під час різання не поширювалась, різати картоплю треба не відразу перед посадкою, а за кілька днів до посадки. Таким чином, можна максимально знизити ймовірність захворювання всього посівного матеріалу.