Як захистити картоплю від задухи

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

DSC 1237 300x200Кожен фермер бажає отримати добрий та великий врожай картоплі. Але, для цього необхідно здійснювати різноманітні заходи щодо захисту картоплі від шкідників та хвороб картоплі, а також забезпечувати максимально оптимальні умови для росту і розвитку рослини. Однією з причин, яка негативно впливає на врожай – є задуха картоплі. Причиною появи цієї хвороби картоплі є нестача кисню в грунті, а також висока вологість ґрунту. Однією з форм удушення картоплі є поява і розростання сочевичок. Удушення бульб спостерігається при перезволоженні ґрунтів, зайвій щільності ґрунтів, аналогічне явище відзначається при нестачі кисню в занадто великому шарі бульб при зберіганні врожаю.

Симптоми та засоби захисту від удушення картоплі

Сочевички на бульбах дуже збільшуються в розмірах, на них з’являються білі ніжні нарости. При підсиханні бульб вирости поступово зникають і на їхньому місці утворюються невеликі плями коричневого кольору. При удушенні бульб частина по­верхні бульби розм’якшується при відсутності плям. Шкірка бульби легко знімається. На розрізі видно тканину, що підгнила або згнила (розклалася) у вигляді білої, рожевої пухкої кашо­подібної маси зі спиртовим запахом. Часто уражена тканина відокремлена від здорової темною облямівкою. Далі бульба по­вністю перетворюється на кашоподібну масу і стає живильним середовищем багатьох видів гнильних бактерій. Запах зі спир­тового переходить у гнильний.

При виникненні віспи бульб кар­топлі спостерігається відмирання сочевичок і прилягаючих до них тканин. Такі бульби на поверхні покриті темними плямами, розташованими переважно на місцях розташування сочевичок. На розрізі видно потемнілі залишки судинної системи і потемні­лі тканини, що відмирають, у вигляді плям на серцевині. Бульби стають твердими, ніби одерев’янілими. Відмирання серцевини бульб спостерігається також у сховищах у партіях недозрілої картоплі, що зберігається товстим шаром.Фактори, що сприяють розвитку хвороби: висока вологість ґрунту, дефіцит кисню в ґрунті, дощова по­хмура погода.

Існує декілька методів, які допомагають зберегти врожай і себе від такої ситуації, коли насіннєва картопля оптом була куплена, висаджена, доглянути, але врожай виявився скудним через удушення останньої. До таким способів належить:

  1. Застосування агротехнічних прийомів, що ведуть до висо­кої аерації ґрунту і прискорення дозрівання бульб;
  2. Своєчасне саджання і збирання добре доспілих бульб;
  3. Осушення і дренажування перезволожених ґрунтів;
  4. Внесення органічних і сидеральних добрив;
  5. Високе підгортання картоплі;
  6. Своєчасне знищення картоплиння.

Слід також додати, що гарантією доброго врожаю є правильно вибраний насіннєвий матеріал, який є максимально стійкою, як до хвороб, так і до шкідників  картоплі, а також є максимально не вибагливою. Тому, також рекомендується купити насіннєву картоплю у компанії IPMPotato, яка пропонує придбати високоякісні сорти картоплі з Голландії. Більш детально дізнатись (які сорти є в наявності, як придбати, як відбувається доставка і так далі), можна зателефонувавши за одним із номерів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.