Як боротись з іржавістю картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

sorta 5Причина захворювання картоплю полягає у надлишку сполук алюмінію, а також нестача фосфору в бульбах. Функціональне захворювання бульб картоплі. Хворобо та широко поширена на піщаних і суглинних ґрунтах. У посушливі роки хвороба картоплі поширюється і на інші типи ґрунтів, проявляється і в більшості північних районах. Бульби погано розвиваються, а сильно уражена картопля взагалі не придатна для вживання у їжу. Захворювання не передається від бульби до бульби. Залізиста плямистість бульб розвивається в результаті зниження ефективності фотосинтезу і підвищення активності окисних процесів у бульбах, внаслідок надлишку в них полуторних окислів алюмінію і заліза, що активізують ці процеси.

Симптоми захворювання картоплі. Іржавість рідко проявляється на поверхні бульб (лише в дуже посушливі роки). Для діагностування цієї хвороби бульби розрізають уздовж навпіл. На розрізі уражених бульб видно безладно розташовані або зібрані уздовж судинного кільця плями. За забарвленням плями світло-бурі, червоно-коричневі, коричневі або іржавого кольору, різної величини та форми, що розташовуються поблизу судинної системи картоплі. Під мікроскопом видно клітини, що загинули, із сильно стовщеними оболонками і майже повністю знищеними крохмальними зернами. На відміну від захворювання картоплі фітофторозу, плями мають виходу до периферії бульби. Хворі бульби не загнивають у процесі зберігання.  Існує декілька факторів, які сприяють розвитку хвороби картоплі, а саме; суха погода, спека.

Як захистити картоплю від іржавості бульби. Щоб захистити картоплю від хвороби, а також уберегти себе від ситуації, коли поле підготовлене до висаджування картоплі, насіннєву картоплю оптом вже купили і висадили, але під час збору врожаю виявляється, що врожай дуже скудний та неякісний, необхідно виконати ряд заходів, а саме:

  1. При підозрі появи хвороби, вносити в ґрунт фосфорні та азотні добрива;
  2. Здійснювати вапнування ґрунту (мергель, мелений вапняк) від 0.5 до 3 Т на 1 га;
  3. Вносити мінеральні та органічні добрива, що позитивно сприяють розвитку та росту рослини;
  4. Дотримуватись правил сівозміни;
  5. Вчасно та регулярно поливати картоплю.

Крім вище зазначених заходів, доброму врожаю, також дуже добре сприяє якісний насіннєвий матеріал. Тому, рекомендується купити насіннєву картоплю, яка є стійкою до хвороб та шкідників, не вибаглива, має високий рівень врожайності. Таку насіннєву картоплю, можна придбати у компанії IPM Potato, яка на сьогоднішній день пропонує одинадцять сортів високоякісної голландської насіннєвої картоплі. Щоб дізнатись більш детально про сорти, вартість, доставки та інше, необхідно зателефонувати за один із номерів: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.