Непаразитні хвороби і пошкодження картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

4 937Крім численних хвороб, а також шкідників картоплі, вирощування цього овоча також ускладняється багатьма іншими чинниками. Одними з них є град і брак певного поживної речовини. У свою чергу це негативно позначається, як на якості врожаю, незалежно від того, які сорти картоплі, були висаджені. А, також на обсязі врожаю. Почати слід з такої проблеми, як град. Град може привести до численних пошкоджень тканин листя картоплі, що, в свою чергу, викликає різке зниження асиміляційної потужності рослин ранньої картоплі. Залежно від часу випадання граду такі ушкодження можуть позначитись на величині врожаю. Для зниження втрат рекомендується провести своєчасну підгодівлю картоплі азотом.

У чому полягає хвороба дефіциту

В основі хвороби дефіциту, яка виникає через порушеного, через не вирівняного або недостатнього надходження необхідних раннній картоплі поживних речовин, можуть лежати наступні фактори:

  • грунт містить недостатню кількість певного живильного елемента;
  • поживна речовина, пов'язана з грунтом, знаходиться в недоступній для рослини формі;
  • через недостатню вологість ґрунту поживна речовина занадто слабо розчиняється;
  • односторонній надлишок однієї речовини призводить до порушення загального балансу поживних речовин.

Ознаки нестачі азоту. Рослина відстає в зростанні, кущ дещо ущільнений; спочатку світло-зелене листя передчасно жовтіють; прискорений наступ генеративної фази, значне зниження врожаю.

Ознаки нестачі фосфору. Бадилля злегка приземкувате, компактне, листя помітно темнішає, скручується вгору; цвітіння і дозрівання затримується; формування бульб ослаблене.

Ознаки нестачі калію. Бадилля спочатку пофарбовано в тьмяний темно-синій або темно-зелений колір, нижні листя згинаються; межілкові тканини листа жовтіють і буріють, але жилки зберігають темно-зелене забарвлення; закладка бульб недостатня, бульби погано зберігаються в зимовий час.

Ознаки нестачі магнію. Нижні листочки набувають світло-жовтого кольору, пізніше буру плямистість, загинаються вниз, стають жорсткими і ламкими; по краях листових пластинок з'являються іржаві плями; на верхніх листках ці симптоми розвиваються тільки при сильному дефіциті; формування коренів ослаблене.

Слід звернути увагу на те, що крім необхідності здійснювати підгодівлю картоплі, для хорошого врожаю також необхідний якісний насіннєвий матеріал. Тому, рекомендується картоплю насіннєву купити у компанії IPM Potato. Така рекомендація пояснюється тим, що у компанії IPM Potatoв є в наявності більше десяти сортів елітної голландської картоплі, яка відрізняється невибагливістю, високим рівнем урожайності, а також стійкості до різних хвороб і шкідників. Про те, як придбати насіннєву картоплю, як здійснюється доставка, які є документи і так далі, можна дізнатися, зателефонувавши по одному з вказаних телефонів: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.