Як захистити картоплю від фітофторозу

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

1373384356 fitoftorozНезважаючи на свою невибагливість, картопля легко піддається хворобам. Слід зазначити, що хвороби картоплі, можна перераховувати безкінечно, але однією з найпоширеніших є фітофтороз. Збудником цієї хвороби є фітопатогенів грибоподібний організм під назвою «Phytophthora infestans D. В.». Хвороба поширена в усіх зонах вирощування картоплі. Уражаються листя, стебла і бульби. На картоплі захворювання проявляється в другу половину вегетації, тобто в кінці бутонізації початку цвітіння. При сприятливих умовах захворювання швидко прогресує і протягом декількох днів охоплює всю рослину. Останнім часом з поширенням патогенів раси «А2» на Європейському континенті ознаки хвороби можуть з'являтися набагато раніше. Активне схрещування рас «А1» та «А2» між собою призводить також до більш сильної агресивності патогена і його стійкості до традиційних фунгіцидів (наприклад, феніламідних групи). Тому, перед тим, як ставити запит - купити картоплю ціна, рекомендується докладно ознайомитися з ключовими симптомами і методами боротьби з цією хворобою.

Основні симптоми фітофторозу картоплі

На листі - темно-бурі, що мокнуть у вологу погоду плями. З нижнього боку листків на межі хворий і здорової тканини з'являється білий пухкий наліт із спор грибів, за допомогою яких гриб розмножується і поширюється. У сухих умовах наліт не спостерігається. Листя і стебла буріють і засихають. На бульбах тверді буро-сірі плями, вдавлені всередину тканини. На розрізі бульби на такій плямі видно іржаво-бурого губчасту уражену тканину. У процесі зберігання поразки поширюється всередину бульби до її повного знищення. Як правило, хвороби картоплі розвиваються, якщо цьому сприяють певні чинники. Фітофтороз не виняток. Картопля дуже схильний до цієї хвороби, якщо проходять часті дощі, істотно підвищилась вологість повітрі, постійна роса і тумани. Але, навіть якщо обставини сприяють захворюванню картоплі, все ж з метою збереження врожайності, з цією хворобою можна боротися. Для цього необхідно здійснити ряд заходів щодо захисту картоплі від хвороби, а саме:

  1. makrosporiozРетельно перебрати насіннєву картоплю перед її посадкою;
  2. Забезпечити просторову ізоляцію сортів картоплі з різним ступенем стійкості до фітофторозу. Тобто розміщувати сорти картоплі різних строків достигання ізолюючи і висаджуючи кожен сорт картоплі протягом не більше 7-8 днів;
  3. Обробляти картоплю ефективними фунгіцидами, як: Антракол, конс, Інфініто, іншими дієвими препаратами;
  4. Знищити картоплиння перед прибиранням бульб за допомогою десикантів.
  5. Просушувати бульби після збирання, перебрати урожай з видаленням хворих бульб перед закладанням на тривале зберігання.

Як показує практика, при правильному виконанні вищевказаних дій, можна зберегти і захистити чималий відсоток врожаю картоплі. До того ж, хотілося б звернути увагу на те, що рекомендується купувати на посадку здоровий насіннєвий матеріал, який максимально стійкий до даної хвороби. Слід зазначити, що компанія IPM Potato надає можливість купити насіннєвий матеріал оптом екстра-класу. У наявності є більше десяти сортів голландського насіннєвої картоплі, які характеризується високою якістю і врожайністю. Більш докладно, можна дізнатися, набравши один з телефонів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.