Статті (Укр)

Вирощування сидератів для врожаю картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 [2 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

kogda i kak nuzhno seyat sideraty 2Незважаючи на популярність серед населення, картопля є дуже трудомісткою культурою. Щоб вдало вирощувати картоплю, необхідно її висаджувати в пухкому і живильному грунті землі. На жаль, не у кожного є ділянка землі з високими показниками. Тому, щоб поліпшити якість грунту і досягти більш високих показників врожайності картоплі, необхідно вирощувати сидерати. Сидератами є допоміжні рослини, вирощування яких сприяє поліпшенню складу грунту і її структури.

Способи зберігання картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.13 [4 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

450 bigНевід'ємною частиною раціону будь-якої людини є картопля. Цей продукт наповнює людський організм безліч поживних речовин, вітамінами, мікроелементами і енергією. Тому, вирощувати картоплю є необхідним завданням. На жаль, процес вирощування картоплі, хоч і цікавий, але і складний. Складність вирощування полягає не тільки в тому, щоб захистити картоплю від хвороб і шкідників, але і в тому, щоб правильно зберегти насіннєву картоплю до пори його висадки. Як показує практика, неправильне зберігання насіннєвої картоплі призводить до втрати його врожайних і насіннєвих якостей. У цій публікації мова піде про те, які існують способи зберігання картоплі, чим вони відрізняються і які мають особливості.

Декілька рекомендацій щодо зберігання картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

39216 42226 09Коли картопля охолодилась до заданої температури зберігання, слід всіляко підтримувати цю температуру стабільною. Дихаючи, насип картоплі нагрівається сам пособі на 0,25°С за добу. Крім того, бульби нагріваються із-зовні, особливо восени і навесні. Відповідно виникає потреба регулярно вентилювати картоплю холоднішим повітрям. Намагайтеся налаштувати обладнання так, щоб різниця температур між картоплею та повітрям яке входить у сховище не перевищувала 2°С. При більшому перепаді температур на бульбах утвориться конденсат, що сприятиме розвиткові хвороби картоплі сріблястої парші та антракнозу. Якщо занадто холодним повітрям вентилювати картоплю, призначену для виробництва картоплі фрі та чіпсів, у ній підвищиться вміст редукуючих цукрів (фруктози та глюкози). У морозну погоду зовнішнє повітря, звичайно, є занадто холодним для вентилювання картоплесховищ. У цьому разі треба змішувати повітря у приміщенні з зовнішнім повітрям, а для цього потрібна система змішаної вентиляції. 

Як вирощують картоплю в теплицях

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 [4 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

5ea25bc236516262a70efcc4518f19bfЯк не дивно, але існують сорти картоплі, які можна вирощувати навіть в теплицях і продавати в той час, коли інші тільки його висаджують. Такі сорти картоплівисаджуються в теплицях, приблизно в грудні-лютому або липні-серпні. А, прибирають картоплю в жовтні-грудні або березні-травні. Численні дослідження і досвід фермерів, підтверджують те, що картоплю можна вирощувати навіть вісім місяців в році. Звичайно ж, якщо побудувати і утеплити теплицю. Таким чином, можна отримувати врожай не тільки в кінці літа і початку осені, а й на початку весни і навіть до Різдва. У тому випадку, якщо було вирішено вирощувати сорти картоплі в теплиці і отримувати молоду картоплю, то бульби висаджують в горщики, діаметр яких близько від двадцяти трьох сантиметрів.

Народні способи підгодівлі і добрива

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.50 [3 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

th kartofelВирощування картоплі, а також інших овочів, передбачає догляд за грунтом землі. Здебільшого, такий догляд полягає в тому, щоб усувати і знищувати бур'яни, перекопувати і вспушувати землю, вносити в грунт землі добрива і так далі. Слід зазначити, що вносити добрива в грунт землі потрібно не тільки перед тим, як висаджується насіннєва картопля або засівається поле. Вносити добрива і обприскувати рослини потрібно і під час їх вирощування і після прибирання, щоб внесені добрива «перезимували» і наситили грунт необхідними поживними речовинами і мікроелементами. Як правило, добрива купують, але є кілька рецептів того, як самостійно зробити добриво. Про ці рецепти і поговоримо нижче.

Як підгодовувати грунт землі і рослини

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

fertilizerНі для кого не секрет, що навіть на дуже плодоносної землі сорти картоплі потребують підгодівлі, щоб були стійкі до захворювань картоплі, краще цвіла і показувала кращу врожайність. Якщо ділянка для вирощування картоплі не велика, то зовсім не обов'язково купувати дорогі добрива, так як їх можна виготовити самостійно, керуючись народними методами і досвідом досвідчених фермерів і городників. Найперший засіб, з якого можна приготувати якісну підгодівлю для картоплі та інших рослин є зола. Зола здатна істотно поліпшити склад грунту землі за рахунок знаходження в її складі органічних речовин, крім того, зола знижує її кислотність і робить структуру більш пухкою.

Картопля та інші овочі потайки перевозять до Криму

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.75 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

f 2056674001473924573Вже протягом тривалого часу офіційна торгівля материкової України і Автономної Республіки Крим припинена. У зв'язку з такими обставинами, на території АР Крим утворився дефіцит продовольства. Про це свідчить контрабанда продукції: овочі, молоко, м'ясо і так далі. Як показує практика, картопля в АР Крим також є дефіцитною. Це в черговий раз підтверджується сьогоднішньою заявою представників прес-служби Управління Россільгоспнагляду АР Крим та Севастополя. Згідно з опублікованою інформацією, сьогодні 15.09.2016 року, представниками АР Крим було виявлено та попереджено більше ста двадцяти спроб протизаконного ввезення більше двох тнн продукції (здебільшого рослинного походження).

Рецепти приготування картоплі від IPM Potato

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

content 12 econet ruВирощування картоплі і отримання доброго та якісного врожаю є не простим завданням. А, ще більш складнішим є правильне приготування страв з картоплею. Як відомо, існує дуже багато різноманітних сортів картоплі, деякі слід використовувати для жарки, інші варити, а деякі підходять винятково для виготовлення чіпсів. Тому, в залежності від того, які сорти картоплі є в наявності, необхідно підбирати певні рецепти для страв. В цій статті піде мова про те, як приготувати з картоплі такі страви, як: салат овочевий з солоними огірками; салат з буряком; салат з цвітною капустою і картоплею; салат картопляний з чорною редькою.

Виставка аграріїв Potato Europe 2016 за участю IPM Potato (Фото)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

У цей момент представники компанії IPM Potato беруть участь у Міжнародній аграрній виставці «Potato Europe 2016». Передбачається, що найбільші компанії з виробництва насіннєвої картоплі, а також агротехніки, ділитимуться досвідом вирощування картоплі, а також демонструвати насіннєву картоплю і техніку протягом двох діб, тобто з 14.09.2016 року по 15.09.2016 року.

CsTPLxVWgAAliZ3

Слід зазначити, що виставка дуже насичена на заходи, так як вона передбачає конференції, покази, лекції. Раді Вам представити свіжі фотографії представників компанії IPM Potato на вищевказаної аграрній виставці.

Продуктивність насіннєвої картоплі залежно від розміру насіннєвих бульб

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

392156973 w640 h640 orla1Важливим резервом зростання виробництва насіннєвої картоплі високих категорій, збільшення обсягів насіннєвого матеріалу нових зареєстрованих сортів є використання для садіння різнофракційних бульб, тобто менших і більших, ніж стандартна насіннєва картопля – з розміром поперечного діаметру 30-60 міліметрів. В рекомендаціях виробництва густота насадження на період збирання на продовольчих посівах повинна бути не менше 50-55 тисяч, а на насінницьких 60-65 тисяч кущів на один гектар. Враховуючи те, що польова схожість бульб становить близько 85-90%, а протягом вегетації пошкоджується 3-5 тисяч рослин на гектарі, кількість висаджених бульб збільшується на 10-15% по відношенню до рекомендованої густоти. Високорентабельні насінницькі посіви мають забезпечувати вихід стандартних насіннєвих бульб не менше 300-400 тисяч штук на один гектар. 

Перспективи розвитку насінництва картоплі в Україні

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.75 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

kartofel sort avroraКартопля є важливою продовольчою культурою в харчовому раціоні населення нашої країни. Не зважаючи на складність перетворення в агропромисловому комплексі держави, відбувається промисловий розвиток картоплярства України, зокрема товарної та насіннєвої картоплі. Стабілізувався валовий збір за підвищенням урожайності. Водночас одним із важливих завдань для картоплярства є поліпшення сортового складу на основі насіннєвого матеріалу високої категорії, зокрема у дрібних агрофермерських та селянських господарствах, де вирощується біля 98% обсягів картоплі від загального її виробництва. Для досягнення поставленої мети необхідно значно збільшити обсяги виробництва елітної насіннєвої картоплі та сертифікованого насіннєвого матеріалу першого і другого покоління еліти. В останні роки вирощується шість-десять тисяч тон елітної насіннєвої картоплі. 

Щоб бути бадьорим - потрібно їсти картоплю

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

p01lfnn2Дуже часто на протязі робочого тижня, люди відчувають нестачу енергії і занепад сил. Але, на щастя, є продукти, які дають можливість «зарядити» свій організм не тільки поживними речовинами, а й енергією і таким чином, відчути себе бадьоріше і енергійніше. Наприклад, якщо їсти банани, то можна підвищити бадьорість і активність організму, так як банани багаті на прості вуглеводи. Крім того, в їх складі дуже багато калію, який також сприяє поліпшенню стану. Розпрощатися з втомою, також можна, якщо вживати сочевицю, до складу якої входить дуже багато білків, мінералів, а також амінокислот.

Знайдені осередки раку картоплі в Закарпатській області

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

383611989Досліджено інфекційне навантаження збудника раку картоплі в 3-х районах Закарпатської області: Велико-Березнянському, Перечинському та Свалявському. Аналіз показав різний рівень зараженості ґрунту зооспорангіями збудника хвороби. Спостерігається зменшення площі ураження збудником раку картоплі. Збудник раку картоплі — карантинний об’єкт, який розповсюджений в 55-ти країнах світу, завдає значної шкоди картоплярству та здатний зменшувати урожай на 80— 90%, особливо на присадибних ділянках. Складність проблеми раку картоплі пов’язана не тільки з тим, що збудник хвороби картоплі важко викорінюється з ґрунту через високу стійкість його зооспорангіїв до несприятливих умов зовнішнього середовища, але і з тим, що він здатний у силу відомих у природі явищ — мутацій, адаптацій, гібридизацій та ін. — змінювати паразитичні особливості за наявності сприятливих для цього процесу умов.

Тенденція розвитку картоплярства в Україні та Світі (Частина 3)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.75 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

7463067065dbВ Сумському НАУ працює єдиний в регіоні Науково-дослідний інститут картоплярства, результатом практичної роботи якого є створення більше 20 ранніх високопродуктивних, нематодостійких, придатних до механізованого збирання і промислової переробки сортів картоплі, дев’ять з них занесено до Державного реєстру і рекомендовано для поширення в Україні. Вирощування сортів картоплі, адаптованих до умов регіону створює ряд можливостей: вирішує проблему виробництва і споживання екологічно чистої ранньої продукції; знижує зараженість ґрунту карантинним шкідником картопляна нематода на 57-93% після одноразового репродукування; підвищує при промисловій переробці вихід кінцевої продукції, в тому числі сушеної картоплі до 4 кг, чіпсів і сирого крохмалю до 5 кг зі 100 кг сировини в порівнянні з умовним стандартом; забезпечує урожайність не нижче 25 - 30 т/га при вирощуванні за загальноприйнятою технологією та 40 - 50 т/га - на зрошенні фактичній реалізації генетичного потенціалу сорту в виробничих умовах регіону - 30-40%.

Тенденція розвитку картоплярства в Україні та Світі (Частина 2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.25 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

3Визначальним фактором підвищення ефективності галузі може стати відродження промислової переробки картоплі на крохмаль. На теперішній час в Україні максимальний обсяг переробки становить лише 0,2 млн. тонн або біля 1% валового збору. Підприємства з переробки картоплі практично не забезпечені сировиною. Розпорошеність виробництва в сотнях тисяч господарств стримує, що зумовило зміну сировинної бази крохмальних заводів. До 1990 року в Україні на площі 17 тис. га вирощувалося 340 тис. тонн картоплі для виробництва крохмалю, на 18 заводах вироблялося 65 - 70 тис. тонн продукції в рік (навпіл картопляний і кукурудзяний крохмаль). Нині працюють три картоплепереробні підприємства і разом вони виробляють лише 2 тис. т. крохмалю при потребі промисловості України 15 тис. т., різниця - крохмаль закордонного виробництва. За наявними стандартами, на сьогодні в Україні виробництво картопляного крохмалю скоротилася більше як у 20 разів, а площі вирощування картоплі для переробки - у 16 разів. Така ситуація сприяє стрімкому збільшенню обсягів імпорту крохмалю в Україні, основними постачальниками якого є Латвія і Польща, за ціною за 1 тонну від 400 - 420 (звичайний) до 1500 доларів США (модифікований крохмаль).

Тенденція розвитку картоплярства в Україні та Світі (Частина 1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.75 [2 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Entsteiner Beetseparierer 10627916Згідно з резолюцією ООН картопля визнана культурою, яка відіграє важливу роль у боротьбі з бідністю у всьому світі. За прогнозами експертів, у найближчі 20 років населення Землі щорічно зростатиме на 100 млн. чоловік і до 2028 року збільшиться до 8 мільярдів. За інформацією ФАО вже на сьогоднішній день у світі близько 854 млн. чоловік постійно відчувають нестачу їжі, а картоплі відводиться одна з головних ролей у вирішенні цієї проблеми. Картопля - це основне джерело енергії для бідного населення планети. На одиницю площі картопля дає більше врожаю в більш короткі терміни і на меншій території, ніж будь-яка інша сільськогосподарська культура. Крім вуглеводів, бульби картоплі містять більшу кількість білків порівняно з іншими бульбо-плідними культурами, вона багата вітаміном С і містить всього лише 1% жирів. 

Ефективність вирощування картоплі за різних технологій

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.33 [3 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

kusty kartofelya adretta 500x375У районах із достатнім зволоженням, а тим більше з холодними ґрунтами, одним із заходів обробітку, який поліпшує якість підготовки ґрунту до садіння бульб, є попереднє нарізання гребенів. Цей захід здійснюють залежно від погоди і стану ґрунту за декілька днів або в день садіння культиваторами КОН-2,8, КРН-4,2 чи КФК-2,8. На супіщаних ґрунтах нарізання гребенів може замінити весняне переорювання зябу. На легких ґрунтах, де немає небезпеки утворення груд, воно дає змогу садити картоплю швидше за рахунок кращого прогрівання ґрунту, а на важких суглинкових ґрунтах - точніше витримувати задану глибину садіння, поліпшує умови механізованого збирання.У багатьох зарубіжних країнах перевагу надають збільшенню обробітків восени, щоб навесні звести їх до мінімуму. При цьому навесні у ґрунті створюються фізична стиглість і структурність, які не змінюються навіть у результаті застосування наступних агротехнічних заходів.

Наукові досліди захисту картоплі від фітофторозу

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

6d4bc4f6a7ccbfb17e38706ba90cdac6У період вегетації картоплі та під час зберігання урожаю однією із найбільш шкідливих хвороб є фі­тофтороз. Збудником захворювання є гетероталічний ооміцет Phytoph­thora infestans (Mont) de Bary.Біль­шість факторів, що впливають на ураження картоплі фітофторозом, свідчить про комплексний характер прояву хвороби, а це в свою чергу потребує системного захисту проти неї. Захист рослин від фітофторозу розпочинається з ретельного відбо­ру здорового насіннєвого матеріа­лу, постійного контролю за станом насаджень у період вегетації із вра­хуванням місцевих особливостей та своєчасним знищенням виявлених первинних вогнищ захворювання.

Про гібридному картоплю і її особливості

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ef77bd2s 960Багато хто чув про таких різновидах картоплі, як «гібридна картопля». Але, мало що про неї знають. Ключова особливість гібридної картоплі полягає в тому, що гібридна насіннєву картоплю на посадку отримують перезапилення спеціально підібраних вихідних жіночих і чоловічих форм картоплі. Таку насіннєву картоплю (насіння) зберігають в повітряно-сухому стані при температурі від чотирьох до восьми градусів Цельсія. Схожість гарантується протягом двох років, включаючи рік отримання. Слід зазначити, що від моменту висадки розсади потрібно, як мінімум дев'яноста п'ять - сто п'ять днів безморозного періоду, щоб отримати гібридну картоплю. Картопля, вирощена з гібридного насіння, відноситься в основному до середньоранньої і середньостиглих групам.

Вітчизняний досвід вирощування картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

clip image0071 600x400Якщо переглянути численну літературу з вирощування сортів картоплі за кілька десятків років, то можна побачити цікаву закономірність: автори, як правило, не приводять посилань на старовинний досвід вітчизняних картоплярів, хоча їх результати можуть виявитися не гірше досягнень сучасних вчених в цій галузі. Одним з основоположників вітчизняного картоплярства є професор М.В.Ритов, чиї роботи є унікальний матеріал по технології обробітку овочів і картоплі. Опубліковані вони були в книзі «Приватне городництво» в 1927 році дуже обмеженим тиражем (5 тис. Прим.). З тих пір книга жодного разу не перевидавалася.