Зрошення картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [1 Голос]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

kapelnoe oroshenie4 Посуха призводить до втрат урожаю та зниження якос­ті картоплі (парша, деформація бульб та пошкодження слимаками). Посуха під час формування бульб також при­зводить до зменшення кількості бульб у кущі.

Картопля потребує багато води

Рослина картоплі потребує близько 250 мм води з моменту початку формуван­ня бульб. Це означає, що за урожаю 60 т/га кожен міліметр води приносить майже 250 кг картоплі (60,000: 250). Ось наскільки життєво необхідним є достатнє зволоження для одержання високого врожаю! І навпаки: сухість може катастрофічно зменшити урожай­ність.

Ефективність поливу залежить від клі­мату, кількості опадів та типу ґрунту. На легких піщаних та піщано-сугли­нистих ґрунтах зрошування треба про­водити раніше, оскільки ґрунти цього типу накопичують менше вологи, ніж важкі, глинисті, ґрунти. Однак, полив може суттєво підняти урожайність у будь-якому ґрунті, при настанні посу­хи. Якщо ж інтенсивність поливу зави­сока, тобто за раз виливається забагато води, приріст урожаю на міліметр внесенної води зменшується через блоку­вання капілярів у ґрунті, що зменшує продуктивность рослин. Утворення кірки зменшує вміст кисню у фунті, тому певна кількість азоту виведеться із кореневої зони. Така денітрифікація призводить до передчасного дозрівання рослини і зниження врожаю.

Краща якість

Парша звичайна вражає як насіннєву, так і столову картоплю. Проте, з цією хворобою легко боротися за допомогою зрошування дощуванням. Збудник зви­чайної парші не може вражати бульби у вологому ґрунті. Паршою вражають­ся тільки молоді бульби. Для поперед­ження ураження паршею треба підтри­мувати рівень вологи у ґрунті у рядках принаймні перші три тижні від початку формування бульб. З цією метою про­тягом сухих періодів слід кілька разів на день зрошувати картоплю невеликою (напр. 10 мм) кількістю води.

Небезпека використання води з відкритих водойм

З метою запобігання розповсюджен­ню бурої гнилі у деяких країнах забо­ронено використовувати воду з від­критих водойм для поливу насіннєвої картоплі. Проте, допускається полив дощовою та колодязною водою. Нормативне регулювання насіннєвих насаджень картоплі завжди суворіше, однак заборони іноді поширюються і на продовольчу картоплю.

Більше бульб

У посушливі періоди полив допомо­же збільшити кількість бульб з куща на 20-50% залежно від типу potatoes2ґрунту та сорти картоплі. Це особливо важли­во при вирощуванні насіннєвої карто­плі, коли за рахунок збільшення кіль­кості бульб зменшується їх розмір, таким чином отримується дорожчий насіннєвий матеріал. Вирощуючи сто­лову картоплю з більшими бульбами, пам’ятайте, що бульби меншого роз­міру також можуть принести більший фінансовий результат. Для забезпечен­ня великої кількості бульб з куща ґрунт у рядах має бути вологим протягом трьох тижнів від початку формування столонів (підземних бокових пагонів картоплі).

Зрошування попереджає вторинний ріст

Вторинний ріст, що надає бульбам прозорого некондиційного вигляду, можна значною мірою попередити за допомогою пра­вильного поливу. Вторинний ріст відбувається, коли тримається спекотна погода, а рослина ще не повністю вкрила землю під кущем. Від спеки бульби проростають, а коли температура падає і йде дощ, на кінці кожного паростка формуються маленькі буль­би. Наростаючи, вони відбирають крохмаль із бульби, що сфор­мувалися першими; м'якоть цієї бульби стає прозорою і непридат­ною до споживання. Також, внаслідок вторинного росту бульби деформуються. Постійне дощування рядів підтримує в них воло­гу, а отже, і низьку температуру, що не дає бульбам проростати.

Відсоток ґрунту, який вкритий зеленим бадиллям на початку спекотного періоду тривалістю 25 днів після утворення бульб, і частота вторинного росту:

 

% вкритого ґрунту % бульб, що проросли
протягом 25 днів через 14 днів після утворення
97 0
85 18
76 40
65 70

Додати коментар

Захисний код
Оновити