Боротьба з бур'янами в залежності від виду грунта

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

borba s sornjakami Бур'яни конкурують з картоплею за світло, воду та пожив­ні речовини. Це знижує урожайність картоплі. Крім того, бур'яни заважають процесу викопування і можуть пошкоди­ти викопувані бульби.

Береженого Бог береже...

Попереджайте появу бур’янів:

■ Винищуйте багаторічні бур’яни, такі як пирій, будяк та осот за рік перед тим, як садити картоплю.

■Остаточно формуйте гребені без­посередньо перед появою сходів. Листя картоплі швидше вкриє землю під кущем, ніж підмарен­ник чіпкий, лобода та гірчак. Таким чином, картопля отримає перевагу перед бур’янами.

СРБ-управління борону­ванням та прополюванням

Сучасні шарнірні зубчаті борони, пру­жинні зубові борони чи прошлый боро­ни, обладнані kylt okychnik e1426157154377СРБ-управлінням, над звичайно помічні у процесі механічного знищення бур’янів на полях продоволь­чої чи насіннєвої картоплі. Ці знаряддя легко налаштовуються і практично не ушкоджують картоплю, звичайно якщо бульби посаджено достатньо глибоко і точно посередині рядів. Після появи сходів боронування можливе, коли рослини стануть принаймні 5 см заввишки, Недоліком механічного знищення бур’янів є те, що воно робить картоплю чутливішою до нічних приморозків та посухи, оскільки розпушення грунту може призвести до втрати вологи та пошкодження коренів. Через це упо­вільнюється розвиток сходів на схиль­ному до пересихання ґрунті.

Якщо механічна боротьба з бур’янами не дала очікуваного результату, обпри­скайте гербіцидом попід листками.

У сучасних пропільних боронах тиск прут можна відрегулювати так щоб на гребенях та у міжряддях зуби входили у ґрунт на однакову глибину. Оптимальна робоча глибина - 1,5-2 см.

Обробка хімічними засобами захисту рослин

Три способи внесення гербіцидів для знищення бур’янів: обробка ціло­го поля перед появою сходів, обробка цілого поля після появи сходів (зви­чайно меншою дозою гербіцидів) та обприскування попід листками, доки лиш ще не повністю вкрило землю під кущем.

Глинисті ґрунти

315px Pri6 14 5Для боротьби з бур’янами на глинис­тих ґрунтах застосовують ґрунтові гербіциди і гербіциди контактної дії. Грунтові гербіциди вносять перед поя­вою сходів, а гербіциди контактної дії - для обприскування попід листками. Гербіциди контактної дії часто поєднують із ґрунтовими гербіцидами у межах СМД (система малого дозування). Таку СМД можна застосовувати як до, так і після появи сходів. У разі хімічного знищення бур’янів здійснюєтся тіль­ки останнє підгортання через один-два тижні після висаджування.

Поки рослини не зійшли, можна застосовувати різні гербіциди, а після появи сходів лише деякі (залежно від виду бур’янів). Різні сорти карто­плі по-різному реагують на застосу­вання гербіцидів. Обов’язково переві­ряйте чутливість свого сорту картоплі до препарату, який збираєтеся вносити. Проконсультуйтеся у кваліфікованого агронома.

СМД щораз ширше застосовується як на глинистих, так і на супіщаних ґрунтах. Ця система економніша й екологічно чистіша за інші способи хімічної боротьби з бур'янами. Обробку за СМД слід розпочати після появи перших бур'янів.

Супіщані ґрунти

У супіщаний ґрунт перед появою схо­дів можна вносити ґрунтові гербіци­ди з контактною sypishanii gryntдією. Проте, ґрунтові гербіциди не завжди ефективні у цьому випадку через швидку втрату вологи у верхньому шарі грунту і відносно вели­кий вміст органічних речовин у таких ґрунтах. Як варіант, після появи сходів обробіть поле кілька разів ґрунтовими гербіцидами за СМД або ж обприскай­те попід листками гербіцидами контак­тної дії. Порадьтеся з кваліфікованим агрономом.

У СМД гербіциди не можна розприскувати великими краплями (форсунки з > 50% рознесенням), бо це знижує ефективність препарату. Великі форсунки використовують, коли доза становить понад ЗО відсотків. Порадьтеся з агрономом.

Поради щодо боротьби з бур’янами:

1. Вносьте ґрунтові гер­біциди тільки після осі­дання гребенів.

2. Обприскування най­краще проводити при слабкому вітрі.

3. Для дії грунтових гер­біцидів грунт має бути достатньо зволоженим.

4. Гербіциди, що вносять­ся за СМД, найкра­ще знищують молоді бур'яни.

5. Намагайтеся поєднува­ти СМД проти бур'янів з профілактичною обробкою проти фітоф­торозу.

6. Використовуйте RTK GPS прилади щоб уник­нути пропусків та пере­криттів.

7. За допомогою RTK GPS прокладіть технологіч­ні колії, щоб уникнути руйнування гребенів і мати можливість про­водити обприскування в умовах надмірного зволоження.

 

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Додати коментар

Захисний код
Оновити