Магній, марганець, рідкі органічні добрива для насіннєвої картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

kartoshka 34 Нестачу магнію перш за все виявляємо на найстарших листках. Між прожилками з'являються світло-зелені плями, а край листка ще протягом деякого часу зберігає свій природній колір. Потім листок між прожилками зовсім пожовкне і вкриється коричнювато-чорними цятками, а згодом частина такого листка відімре.

Якого елемента бракує: азоту, магнію чи марганцю?

Іноді важко розрізнити ознаки нестачі різних елементів живлен­ня, особливо на ранніх стадіях розвитку рослини. Це стосується браку азоту, магнію та марганцю. У всіх трьох випадках спочатку колір рослин стане світлішим. Однак, є ознаки, завдяки яким все ж таки їх можна розрізнити. Про нестачу азоту свідчить світлий, жовто-салатовий колір листя цілого куща. На ранніх стаді­ях нестачі марганцю таку саму зміну кольору бачимо лише на верхніх листках. Нестача магнію виявляється по тому, що листки стають жовто-салатовими, але тільки між прожилками. На фото видно ранні ознаки нестачі магнію.

Профілактика нестачі магнію

Магній життєво необхідний для нор­мального розвитку рослини. Однією з його функцій є вироблення хлорофілу. Нестача магнію найчастіше зустрічаєть­ся у кислих супіщаних ґрунтах, а також у вапнистих важких суглинистих ґрун­тах, особливо якщо ці ґрунти мають бідну структуру. Внесення великої кіль­кості калійних добрив теж часто при­зводить до нестачі магнію. Нормальний вміст магнію: 75 мг МдО на кілограм легкого та супіщаного, та 60 - 120 мг MgO на кілограм глинистого ґрунту чи чорнозему.

Різні сорти дуже по-різному реагують на брак магнію. Ранню нестачу маг­нію, виявлену у першій половині сезо­ну, поповнюють декількома позакоре­невими внесеннями (обприскування­ми) добрив, що містять магній. Якщо у легкому й супіщаному ґрунті є брак магнію, його покаже аналіз ґрунту після збирання культури-попередника. У гли­нистих та чорноземних ґрунти рідко бракує магнію.

Мікроелементи: пильнуйте марганець

Продовольча і насіннєва картопля рідко виявляє брак krapchataya mozaika kartofelyaмікроелементів. Іноді нестачу марганцю зустрічаємо у вапнисто-глинистих та суглинистих ґрутах. Чим легший ґрунт і вищий його рН, тим більша ймовірність, що у ньому бракує марганцю.

Фунгіциди, що містять манкоцеб і використовуються для боротьби з фітофторою, також мають у своєму складі марганець.

Користь рідкого органічного добрива

Внесення рідкого органічного добри­ва навесні допомагає значно зеконо­мити на добривах. Проте, у цьому разі доведеться зробити ретельний аналіз складу рідкого органічного добрива, щоб точно розрахувати додаткову кіль­кість азотних, фосфатних та калійних добрив, які треба буде вноситти.

zhidkie azotistye udobreniyaУ результаті розкладу і відділення орга­нічного добрива одержують продукти кращої якості та консистенції; ці про­дукти також легше застосовувати. Органічне добриво повинно забезпе­чувати не більше половини потреби картоплі в азоті, оскільки органічне добриво ускладнює оптимальність під­живлення азотом насіннєвої картоплі через невизначений рівень мінераліза­ції в органічній фракції.

Щоб правильно розрахувати дозу рідкого органічного добрива, дізнайтеся, скільки азоту та фосфату воно містить. Це питання також варто обговорити з постачальником, зважаючи на те, що вміст азоту у різних партіях органічного добрива може дуже відрізнятися. Замовляйте добре перемішане добриво, бажано з одної ями. Однорідний продукт дає можливість уникнути багатьох проблем.

Внесення рідкого органічного добрива під насіннєву картоплю?

st4

Гноївку на орних землях слід вносити тільки навесні. Це легко зробити при вирощуванні продовольчої картоплі. Найменшу шкоду структурі ґрунту буде завдано, якщо вносити це добриво у період між садінням і підгортанням. Верхній шар ґрунту, і підґрунтя зазвичай до цього часу вже достатньо підсохнуть. Існує технічна можливість і економічна доцільність вносити добрива в один прийом.

У супіщані та торф'яні ґрунти рідке органічне добриво можна вносити і перед підшговкою гребенів для посадки, але часто це затримує початок садіння. Ґрунт швидко просихає до достатнього рівня для оранки і садіння, але ще довго залиша­ється занадто вологим, щоб витримати вагу резервуара з добривом та обладнання для його розприскування та прикопування.

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Додати коментар

Захисний код
Оновити