Відстань між кущами впливає на урожай та розмір бульб





Чим швидше зелене листя повністю укриває ґрунт, тим більшого врожаю можна сподіватися. Це означає, що неправильно вибрана відстань між кущами негативно впливає на урожайність. Розмір зібраних бульб також дуже залежить від густоти висаджування, тобто чим ближче розташовані кущі, тим менші будуть у них бульби. Кущі, висаджені на однакових відстанях один від одного, дадуть бульби однакового розміру.
Продовольча картопля: 15 - 22 стебел на м2
Густоту кущів найзручніше визначати за кількістю основних стебел (тобто кількості стебел які виростають з насіннєвих бульб), на квадратний метр. Оптимальна кількість основних стебел для продовольчої картоплі становить від 15 до 22. Якщо відстань між рядами 75 см, то на кожний погонний метр у ряду має припадати 11-16 стебел. Густота у 20 основних стебел на м2 необхідна для столової картоплі та картоплі на чіпси. Картопля для смаження (фрі) має вирощуватися з густотою 15 стебел на квадратний метр.
Насіннєва картопля: 25 - 45 стебел на м2
Основною метою при вирощувані насіннєвої картоплі є максимальний урожай при якнайменшому розмірі бульб. Це важливо, оскільки дрібна насіннєва картопля коштує дорожче ніж велика. Високий урожай при малому розмірі бульб досягається лише за рахунок великої кількості цих бульб. Цього досягають більшою густотою садіння. У Нідерландах оптимальною густотою вважається 25 - 45 основни стебел на квадратний метр.
Оптимальну густоту кущів вибирають залежно від сорту, типу ґрунту, довжини періоду вегетації (класу), ціни на насіннєву картоплю в цілому та на насіннєвий матеріал певного розміру. Порадьтеся зі своїм торговим партнером щодо вибору найкращої густоти для вибраного сорту з урахуванням усіх особливостей місцевих умов.
Якщо кущ не повністю закриває листям ґрунт, то у спекотні періоди існує ризик прояву вторинного росту. Унаслідок такого проростання утворюються вторинні бульби з дуже малим вмістом сухої речовини, а первинні бульби деформуються.
Таблиця нижче показує, скільки потрібно насіннєвої картоплі певного розміру для садіння з вибраною густотою. Щодо особливостей кожного сорту порадьтеся зі своїм постачальником насіння.
Визначивши, скільки насіннєвих бульб потрібно висадити на гектар для досягнення потрібної густоти насадження, легко розрахувати відстань між кущами у ряді. Припустімо, ви хочете мати 35 тис. рослин на гектар. Це означає, що площа для однієї рослини буде становити 10000 м2/35 000 = 0,286 м2. Якщо ширина міжряддя 75 см, то відстань між кущами у ряді буде 2,860 см2/75 см - 38 см.
Розвиток сходів залежить від розміру насіннєвої бульби
Розмір насіннєвої бульби суттєво впливає на розвиток рослини. Оскільки велика бульба містить більше поживних речовин, то кущ, що з неї росте і розвивається швидше. Проте при однаковій кількості стебел на квадратний метр, в кінцевому результаті, це дасть прибавки урожаю. У розрахунку на кілограм бульб, із менших бульб розвивається відносно більше стебел, ніж із великих. У деяких сортів ця різниця становить до 40 відсотків. Ось чому у Нідерландах насіннєві бульби завбільшки 28 - 35 мм дорожчі за бульби, що мають розмір 35 - 45 мм.
Скільки бульб у кілограмі?
Визначте, скільки бульб міститься в 1 кг, щоб розрахувати загальну масу насіння картоплі, яке вам знадобиться. Для цього один-два рази порахуйте, кількість картоплин у 10 - 25 кг насіння. Таким чином ви дізнаєтеся, скільки насіннєвої картоплі потрібно для дотримання вибраної густоти садіння.
Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:
(066) 095 06 22;
(098) 843 10 25;
(044) 374 01 04.
Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Була цікава Вам ця стаття?