Підготовка до вирощування картоплі: земля, частота сівозміни, профілактика збитків спричинених нематодами

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

priroda 7806a4281e2c Картопля чутлива до різноманітних шкідників та хвороб. Правильна сівозміна допомагає зменшити цей негативний вплив. Обираючи поле під картоплю, зважте, які культури тут росли торік, а також перевірте ґрунт на наявність шкід­ників та хвороб, таких як картопляні нематоди.

Придатні майже всі землі

Картопля росте практично на всіх ґрун­тах, особливо якщо підживлення та полив здійснюється у відповідності до місцевих умов. У місцевостях, де у період збирання можливий дощ, важкий гли­нистий ґрунт (вміст глини > 40-45%) складає більшу загрозу для урожаю, оскільки в ньому затримується забагато вологи, при збиранні неможливо уникну­ти великої кількості грудок. Тому у таких районах під картоплю слід відвести легкі глинисті та супіщані ґрунти, з високим вмістом гумусу.

Кам’янисті ґрунти також придатні, але потребують особливого обробітку та обладнання. Українські та hосійські чор­ноземи, зазвичай дуже родючі і придатні для вирощування високоурожайних сор­тів картоплі, але майте на увазі, що навіть після миття шкірка картоплі може бути дещо темнішою. Переконайтеся, чи буде це відповідати вимогам споживачів.

b Electra 3 1 200cec2b6e11

                Картопля Електра                 (Голландія)

Savanna2

                Картопля Савана                 (Голландія)

a Kartofil Kristina na pole1513

                Картопля Крістіна                 (Голландія)

Nectar2

                Картопля Нектар                 (Голландія)

Часта сівозміна

Вплив частоти сівозміни на урожай продовольчої картоплі (за 100% беремо 6-пільну сівозміну).

priroda 7806a4281e2c8

Якщо кароплю садити щороку на тому самому полі, її урожай зменшиться. Основною причиною цього є різно­манітні ґрунтові шкідники і хвороби, такі як вертицильоз, звичайна парша та різоктоніоз. Крім того, існує ризик зара­ження картоплі жовтою та білою кар­топляною цистотворною нематодою. Якщо причиною захворювання стало занадто часте вирощування картоплі на тому самому полі, то на цьому полі можна вирощувати лише стійкі сорти продовольчої картоплі. Насіннєву кар­топлю на таких ділянках вирощувати не дозволяється.

Доведено, що садити картоплю на одному полі можна не частіше, ніж раз на 4 і роки. Незважаючи на це, багато виробників продовольчої та насіннєвої карто-плі садять її раз на 3 роки. Вони змушені миритися зі збитками, пов’язаними зіі шкідниками, а також намагаються садити сорти картоплі, стійкі до хвороб. Існує дуже небагато сортів, які можна вирощувати на полі, де виявлено білу картопляної цистотворну нематоду.

Раз на три роки

Для попередження хвороб картоплі законодавство Нідерландів забороняє садити продовольчу чи насіннєву кар­топлю частіше, ніж раз на три роки на одному полі. Частіше висаджуван­ня дозволено лише коли урожай було зібрано до певної дати, тобто «у ранні строки». Якщо при перевірці 

DSC 333612виявлено живі нематоди або після візуального огляду поля його визнано зараженим певною хворобою картоплі, то це поле чи його частина вважається інфікова­ним. Нестійку до цистотворної немато­ди картоплю тут не можна вирощувати аж до 12 років. Проте, таке поле придат­не для сортів, які стійкі до виявленого виду цистотворної нематоди.

Радимо ретельно перевіряти картоплю на хвороби, щоб визначити, ґрунт чи сама бульба уражена цистотворною нематодою. Виявивши нематоду, бажано віддати її на дослідження, щоб дізнатися, чи ваш сорт картоплі стійкий саме до цього виду і типу нематод. Насіннєву картоплю можна вирощувати тільки на чистих, незаражених полях.

Профілактика збитків, спричинених нематодами

Ураження багатьма видами нематод помітні вже на полі у вигляді нематодних плям. Вигляд бульб також допомагає визначити збуд­ника захворювання, зокрема у випадках порожнистих кільцевих плям, що свідчать про наявність виду Тrichodorus, або загрубілої грудкуватої шкірки, пошкодженої Meloidogyne chitwoodi і та М. Fallax. Для підтвердження факту зараженості поля нематодами зразок ґрунту слід віддати на аналіз. Це допоможе ефективно боротися з нематодними хворобами.

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 [2 Голоса (ів)]  

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити