Покращення сортів картоплі, раннє збирання картоплі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

cheryl winter potatoes big В Нідерландах вирощується набагато більше картоплі, ніж країні потрібно для внутрішнього споживання. Експорт насіння, продовольчої картоплі та картоплі на крохмаль чи продуктів переробки становить відповідно 80, 70 і 80 відсотків від загальних об'ємів виробництва.

У Нідерландах середньорічне споживання свіжої картоплі становить приблизно 89 кг на душу населення. Оскільки споживання свіжої картоплі значно скоротилося протягом останніх десяти років, зростає споживання продуктів, вироблених із картоплі.

Покращення сортів

Існує багато сортів картоплі. Голландський список налічує понад 250 сортів. Протягом останніх десяти­річ увага селекціонерів спрямовувалась в основному на стійкість до хвороб, таких як нематодоз, рак картоплі та основні вірусні захворювання, а також на підвищення споживчих якостей про­дукції. Переробна промисловість висуває свої вимоги до бульб, зокрема розміру та поведінки під час смаження. Тому не припиняються пошуки сортів, що ідеально відповідали 6 тим чи іншим вимогам.

Біля 65 відсотків вирощеної у Нідерландах картоплі переробляють, 25 відсотків експортують у свіжому вигляді і лише 10 відсотків споживають у натуральному вигляді всередині країни.

Раннє збирання попереджає скручування листя cargo potatoes daf single axle trailer

Усередині XIX ст. голландські фермери помітили, що вірусної хвороби, відо­мої як «скручування листя», можна майже повністю уникнути, висаджую­чи насіння дібране зі здорових рослин. Якщо урожай зібрати у ранні строки, то наступний урожай буде відносно здо­ровим. І лише у 20-х роках XX ст. двоє учених, Кван’єр (Quanjer) і Оортвейн Бот’єс (Oortwijn Botjes), виявили, що скручування листя та мозаїка є вірусни­ми хворобами, які поширює тля.

Нових шкідників та хвороб зазвичай вперше виявляють саме у Нідерландах, де також першими розробляють мето­дики попередження, лікування, очищен­ня та мінімізації збитків від них. Все це завдяки впровадженню принципу «Дивися. Думай. Роби».

Світовий лідер з вирощування насіння картоплі

QUANJER

Завдяки глибоким знанням, величезній кількості сортів, сприятливим кліма­тичним умовам та відмінній інфраструктурі Нідерланди є світовим лідером з вирощування насіння картоплі. Об'єм голландського експорту картоплі переви­щує сумарний експорт цієї культури з усіх інших країн, разом узятих. Такі успіхи Нідерландів у першу чергу є результатом досягнень голландських селекціонерів та торгових компаній. Саме голландські селекціонери вивели для нас сорти, при­стосовані до найрізноманітніших кліматичних умов.

Недрік Маріус Кван'єр (Hendrik Marius Quanjer) (1879-1961) відомий як один з піонерів вірусологів у патології рослин. На основі численних експери­ментальних досліджень довів, що скручування листя є інфекційною хворобою, а також виявив вірус цієї хвороби.

Генеральна інспекція насіннєвого фонду сільськогосподарських культур і картоплі Нідерландів (NAK) відіграє важливу роль у дотриманні якості голландської насіннєвої картоплі. ЦІ стандарти якості високо цінуються далеко поза межами країни, про що свідчить об'єм експорту, що за останні роки склав близько 700 тис. тон.

b Electra 3 1 200cec2b6e11

                Картопля Електра                 (Голландія)

Savanna2

                Картопля Савана                 (Голландія)

a Kartofil Kristina na pole1513

                Картопля Крістіна                 (Голландія)

Nectar2

                Картопля Нектар                 (Голландія)

Детальнішу інформацію Ви можете отримати здзвонившись з нами по телефону:

(066) 095 06 22;

(098) 843 10 25;

(044) 374 01 04.

Або можете відправити повідомлення на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Була цікава Вам ця стаття?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]  

Додати коментар

Захисний код
Оновити