Формування гребенів

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Formirovanie grebnei Зазвичай, картопля вирощується в гребенях. Гребені мають ту перевагу, що посадку бульб не слід робити занадто глибоко, швидше прогрівається грунт, при перезволоженні швидше просушується і відповідно є можливість почати раніше посадку картоплі. Час для формування гребеня залежить від: механічного складу грунту (на важких, суглинних грунтах гребені формують восени), глибина посадки, температури грунту, умов вологості і методів які використовуються для контролювання бур'янів.

Якщо, після посадки, очікується низька температура і ущільнення верхнього шару грунту, тоді доцільно не формувати остаточний гребінь незабаром після посадки, а почекати сходів, або навіть якщо рослина зійшла на 10-15 см. Якщо, з іншого боку, температура грунту вище і очікується період посухи, рекомендується побудувати остаточний гребінь відразу після посадки.

Pasivnii kultivator grebneobrazovatel AK 28 75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мал. Пасивний культиватор-гребнеобразователь АК-2,8-75

                        Aktivnii frezernii grebneobrazovatel GRIMME                                                                                      Pasivnii grebneobrazovatel GRIMME

Мал. Активний фрезерний гребнеобразователь GRIMME      Мал. Пасивний гребнеобразователь GRIMME GH8

Якщо остаточний гребінь сформований незабаром після посадки, насінні бульби покриваються шаром грунту в 12 - 14 см, під час ранніх стадій розвитку. Якщо останній гребінь робиться пізніше, насіння покриваються в первісній стадії тільки шаром, близько 6 см.

Vliyniy grebnei na temperaturu

Рис 50. Вплив величини гребеня на температуру, в різних положеннях в гребені.

На рис. 50 зображено приклад впливу величини гребеня і температури грунту, навколо насіннєвого бульби. У цьому прикладі, температура насіння вище, при покритті в 6 см грунту, ніж при покритті в 12 - 14 см. Однак слід зазначити, що занадто тонкий шар може викликати швидке висихання грунту навколо насіння 8 С. При прохолодних і вологих погодних умовах, насінні бульби садять неглибоко. Пізніше, гребінь формується до висоти близько 25 см.

У регіонах з високими температурами і в умовах посухи, насіння повинні висаджуватися глибше. Рекомендується садити картоплю на 3 - 5 см в глибину, під вирівняною поверхнею ґрунту, а в дуже сухих регіонах, навіть на 5 - 10 см. Якщо при механічному зборі є складнощі при відділенні грудок від картоплі, утворення грудок можна запобігти за допомогою формування гребенів. Поверхнева посадка також сприяє механічної збиранні врожаю.

Восени, проводять перекопування грунту на глибину 22 - 30 см (рис. 51 А). Навесні, грунт вирівнюється і готується посівна гряда (рис. 51В). При посадці, насіння картоплі кладуться в невелику борозну і формується невеликий гребінь (рис. 51С). Деякий час по тому, після посадки, формується остаточний гребінь висотою 25 - 28 см, за одну або більше операцій, залежно від типу грунту (рис. 51 D, Е).

Viraschivanie kartofilya

Мал. Схема технологічних операцій при вирощуванні картоплі.

Для отримання бульб хорошої якості висуваються високі вимоги до стану грунту і форми гребенів. Прорахунки при формуванні гребенів ускладнюють зростання картоплі і ведуть до втрат урожаю. При фрезеруванні міжрядь необхідно дотримуватися одного і того ж робочого ходу (не обов'язково в одному і тому ж напрямку). Для розворотів служать поворотні смуги. Ширина між рядками не перевищує 25 см. Шини також повинні бути не ширше 25 см, щоб не пошкоджувати бульби при проїздах. Це означає, що відстань між шинами повинен бути 1,25 (шини 25 см) або 1,50 м середина з серединою.

Формування гребенів починається з правильної установки борозни закривають диски. Вони повинні бути відрегульовані так, щоб на гребінь потрапляла тільки пишний грунт, а розмір кома не перевищував 20 мм. Криво посаджений ряд неможливо виправити фрезеруванням без його звуження або розширення. Крім того, картопля почне рости на бічних сторонах гребеня. Фреза йде по одній і тій же колії як і саджалку. Ззаду саджалки певний пристрій утворює жолоб між грядами. На культиваторі є диск, який йде з цього жолоба і таким чином запобігає зсуву фрези, і гребінь формується точно над бульбами.

Незадовго перед змикання бадилля можна при необхідності провести ще одне підгортання з одночасним внесенням спеціальних дозаторів грунтових інсектицидів. Більш часте підгортання висушує грунт. Лапи трохи нахиляються. Якщо встановити лапи занадто горизонтально, то пошкоджуються корені і різко сповільнюється зростання картоплі.

Додати коментар

Захисний код
Оновити