Який грунт краще для вирощування картоплі?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.50 [2 Голоса (ів)]

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Posadka kartofilya obchie foto Загальновідомо, що найсприятливішими грунтами для вирощування картоплі є чорноземи. А які грунти ще добре підходять для картоплі і показують високу врожайність при вирощуванні? Навіть якщо це чорнозем, то які показники грунту повинні бути оптимальними? Все це ми розглянемо в сьогоднішній статті.

Рослина картопля невибаглива, тому її можна вирощувати на будь-яких грунтах. Головне, щоб у грунту була хороша повітро- і вологопроникність, некисла среда і не дуже висока лужна реакція, за винятком сильно пов'язаних, зволожених і солончакових грунтів, а також сипучих пісків.

Картопля краще за інших рослин, переносить кисле середовище, але найкращими умовами для неї є слабокисла среда. Тому середньо- і сильнокислі грунти для картоплі потрібно вапнувати. Найбільші показники врожайності рослина демонструє на глибоко перекопаних чорноземах, дерново-підзолистих, сірих-лісових, а також на поіменних грунтах і окультурених торфовищах. За гранулометричним складом найбільш сприятливі для картоплі є супіски, легкі і середні суглинки.

На якість бульб негативно впливає погана повітро- і вологопроникність, а також зв'язаність і сильна щільність грунту. Брак повітря і волога в грунті, як правило, перешкоджає природному росту кореневої системи куща, а також призводить до деформації бульб і утворення бульб, нехарактерних за своєю формою для даного сорту: викривлених, подвійних, хвилеподібних і т.д. Голодування киснем, призводить до мінерального голодування, що дуже сильно позначається не тільки на підземній частині рослини, а й на його бадиллі - зовнішньої частини. Великі застої вологи в грунті виробляє до розмноження грибних і бактеріальних хвороб.

Вимоги до грунту

З біологічної точки зору, кращими грунтами для посадки картоплі, є грунти, які мають невисоку об'ємну масу (максимум 1,25 г/см3), великий діапазон реакцій грунтового середовища (pH 4,5 ... 7,3); загальний показник калію в землі (незгірш 2%), супіщаний, середньо- і легкосуглинкові гранулометричний склад (чорноземи, сірі і темно-сірі лісові грунти, дерново-підзолисті); що легко рихлити, швидко прогріваються навесні, добре пропускають кисень і вологу, збагачує їм бульби.

На високі показники врожайності і на хвороби картоплі гранулометричний склад грунту впливає таким чином: з переходом від піщаної до глинистого грунту збільшується можливість зараження бульб бурою гниллю, фітофторозом, мокрою гниллю.

Вплив гранулометричного складу грунту на якість, врожайність і стійкість до хвороб бульб картоплі.

Піщані ↔Глиністі
Збільшення Нейтральні Зменшення
Хвороби

          - зараження картоплі

      - бура гниль

          - фітофторозом

          - мокрою гниллю

 

          - зараження чорною ніжкою

         - зараження паршою

         - ржавість бульб

Якість

          - глубина залягання               глазків

          - урожайність

          - вміст крахмалу

          - пошкодження при уборці

          - качество насіннєвого матеріалу

          - качество чіпсів

          - качество картоплі фрі

          - вміст сухої речовини

         - структура бульб

         - вміст протеїну

         - вміст цукру

         - вміст вітаміну С

         - потемніння сірої м'якоті

         - потемніння м'якоті при варінні

         - красива форма клубнів

         - формування шкірки

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити